V Česku chytili drogový gang, pervitín predávali nielen doma

V Česku chytili drogový gang, pervitín predávali nielen doma
Zdroj foto: TASR/ KR PZ Košice (ilu)
Česká polícia zadržala trojčlenný gang z okresu Karviná, ktorý od roku 2018 vyrobil a následne predal až 130 kilogramov pervitínu. Medzi zadržanými osobami je aj jeden z drogových bossov v moravskosliezkom regióne.

Predávali i v zahraničí

Kriminalisti zistili, že trojica vyrábala a predávala pervitín minimálne od roku 2018 nielen v Moravskosliezskom a Olomouckom kraji, ale aj v Poľsku a na Slovensku. Dvoch mužov vo veku 46 a 47 rokov a 72-ročnú ženu zadržali pred niekoľkými dňami.

"Starší z mužov nakupoval v blízkom zahraničí liečivá pre výrobu pervitínu, dovážal ich do Česka a zabezpečoval tiež chemikálie. Spolu s druhým mužom, hlavným páchateľom, ich potom používali pri výrobe pervitínu. Staršia žena im pomáhala," opísal vedúci moravskosliezskeho toxitímu Jakub Mohyla.

Dodal, že policajti trestnú činnosť oboch mužov a seniorky sledovali od roku 2019. Či bola trojica v nejakom príbuzenskom vzťahu, nechcela polícia komentovať.

Veľká ryba


"Hlavný páchateľ mal v skupine jasné slovo. V podsvetí je známy svojou dochvíľnosťou, presnosťou a tým, že jeho slovo vždy platí. Je jednou z hlavných osôb drogového podsvetia v kraji. Je to proste veľká ryba," povedal Mohyla na adresu 46-ročného muža.

Podľa policajtov mohla trojica vyrobiť až 130 kilogramov pervitínu v hodnote viac ako 155 miliónov českých korún. Trojica je stíhaná ako organizovaná skupina, muži aj žena boli obvinení z nedovolenej výroby a iného zaobchádzania s omamnými a psychotropnými látkami a jedmi. Muži sú vyšetrovaní väzobne, žena je na slobode. Kým dôchodkyni hrozí až 10 rokov za mrežami, obaja muži môžu stráviť vo väzení až 12 rokov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá