Máte chybný certifikát? NCZI vysvetľuje, kde mohlo dôjsť ku chybe

Máte chybný certifikát? NCZI vysvetľuje, kde mohlo dôjsť ku chybe
Zdroj foto: TASR/Pavel Neubauer
Národné centrum zdravotníckych informácií vydalo do pondelka viac ako 471.000 certifikátov o očkovaní proti novému koronavírusu. Povedala to hovorkyňa národného centra Veronika Bauch.

Poukázala na to, že informácie o očkovaní prichádzajú do NCZI z vyše 20 nemocničných informačných systémov, preto je spektrum dátových chýb široké a oprava dát viackolová.

"Najčastejším problémom býva nesúlad v priezvisku, chýbajúce telefónne číslo či nesprávny formát telefónneho čísla, teda chyby vo vyplnených výkazoch, cez ktoré sa overujú žiadatelia o certifikát. Aj napriek tomu, že má očkovaný v systéme čakárne dáta korektné, chyba mohla nastať práve pri zadávaní dát na strane vakcinačného centra či neskôr v nemocničnom informačnom systéme," povedala.

Zopakovala, že cieľom certifikátov je, aby boli nositeľmi pravdy. Z tohto dôvodu je korekcia dodaných dát a ich vzájomné zosúladenie prioritou. "Kolegovia z NCZI v spolupráci s vakcinačnými centrami tieto dáta spoločne priebežne kontrolujú a opravujú," dodala.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá