V čakárni na očkovanie je vyše desaťtisíc detí, dostaviť sa musia s rodičmi

Aktualizované:
V čakárni na očkovanie je vyše desaťtisíc detí, dostaviť sa musia s rodičmi
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
Mladých záujemcov o očkovanie vo veku od 12 do 16 rokov, teda 15 rokov a 364 dní, je v čakárni aktuálne 10 046. Uviedla to hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Veronika Bauch.

Požiadať o očkovanie je možné na stránke www.korona.gov.sk cez prihlasovací formulár. Na očkovanie sa budú musieť dostaviť s rodičmi.

"Ich registrácia prebieha bez problémov," reagovala Bauch na otázku TASR. Na očkovanie proti novému koronavírusu pre túto vekovú kategóriu je určená vakcína od konzorcia Pfizer/BioNTech.

Ako pre TASR doplnila hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová, deti sa budú očkovať vo vakcinačných centrách. Rezort zvažuje, že by sa deti očkovali v jeden vybraný deň v týždni, keďže je potrebné zabezpečiť pri očkovaní aj pediatra. "Prvých niekoľko detí už bolo zaočkovaných minulý týždeň v utorok (8. 6.), postupne budeme očkovanie tejto vybranej skupiny spúšťať po sprecizovaní všetkých detailov v blízkej budúcnosti," uviedla s tým, že o konkrétnych detailoch budú informovať. MZ SR by následne chcelo spustiť očkovanie detí nad 12 rokov aj v ambulanciách pediatrov s predpokladaným štartom od 1. júla.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá