Bitcoin prudko vzrástol. Trh opäť posilnilo vyjadrenie šéfa Tesly Elona Muska

Aktualizované:
Bitcoin sa prudko posilnil a jeho cena sa v pondelok ráno pohybovala tesne pod 40.000 USD (32.989,69 eura). Trh s kryptomenami opäť ovplyvnili predovšetkým vyjadrenia šéfa Tesly Elona Muska, ktorý v nedeľu (13. 6.) signalizoval, že Tesla môže v budúcnosti opäť začať akceptovať bitcoin, ak bude jeho ťažba ekologickejšia.

Najväčšia a najznámejšia kryptomena sa v pondelok okolo ôsmej ráno SELČ podľa CoinMarketCap predávala s plusom vyše 12 % (v priebehu 24 hodín) po 39.363,50 USD. Od začiatku roka sa posilnila približne o tretinu, aj keď jej aktuálna cena sa pohybuje hlboko pod rekordom 64,829,14 USD z apríla.

Posilnili sa aj ďalšie kryptomeny, i keď o niečo menej výrazne. Ethereum bolo v pluse približne o 7 %, dogecoin o viac než 5 % a XRP o 6,5 %. Musk v nedeľu uviedol, že Tesla opäť začne akceptovať bitcoin, ak by minimálne 50 % ťažby kryptomeny pripadalo "na čistú energiu s pozitívnym trendom do budúcnosti".

Negatívne environmentálne následky

Tesla prestala prijímať bitcoiny pri platbách za svoje elektromobily v polovici mája. Musk vtedy ako dôvod uviedol vysokú spotrebu elektriny pri ťažbe bitcoinu a jej negatívne environmentálne následky. Tesla pritom ohlásila akceptáciu bitcoinu len necelé dva mesiace predtým.

"Trh prechádzal ďalším kolom korekcie počas víkendu, kým tweet Elona Muska o opätovnej akceptácii BTC pri nákupe Tesly nezmenil náladu," uviedol spoluzakladateľ analytickej stránky CoinGecko Bobby Ong. Bitcoin podľa neho tiež podporila správa, že firma MicroStrategy získala pol miliardy dolárov na nákup bitcoinu. (1 EUR = 1,2125 USD)

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá