Slovan utrpel v Čerepovci prvý debakel

Slovan utrpel v Čerepovci prvý debakel
Zdroj foto: SITA
Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v stredu v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Severstaľu Čerepovec 0:6. Belasí ťahali za kratší koniec, keď nedokázali využiť ani raz presilovú hru, kým domáci skórovali v početnej prevahe až trikrát.

Severstaľ Čerepovev - Slovan Bratislava 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
Góly: 13. Laakso (Lehtonen, Wandell), 23. Kazionov (Lehtonen, Wandell), 25. Gimbatov (Fedesejev, Kiselevič), 42. Berdnikov (Nurtdinov), 45. Kazionov (Šipačjov), 53. Lehtonen (Wandell, Stoljarov). Rozhodovali: Gusev, Olenin - Metalnikov, Sirotkin. Vylúčení: 8:9 na 2 min, navyše Ölvecký na 10 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 3193 divákov.

Zostavy:
Severstaľ Čerepovec: Košečkin - Kiselevič, Rjazancev, Andersen, Laakso, Jegoršev, Čáslava, Stasenko, Popov - Ketov, Kazionov, Šipačjov - Lehtonen, Wandell, Stoljarov - Nurtdinov, Berdnikov, Kazakovcev - Gimbatov, Fedosejev, Zemčenko.

Slovan Bratislava: Janus - Višňovský, Tabaček, Sekera, Luža, Štajnoch, Švarný, Ďatelinka - Šatan, Bližňák, Vondrka - Kukumberg Kytnár, Hudáček - Bartovič, Ölvecký, Miklík - Daňo, Šťastný, Bakoš - Mikúš

Oba tímy začali opatrne a tak napriek častejšej streľbe domácich hráčov sa nič vážne pred oboma bránkami nedialo. Väčšie vzrušenie priniesla až v 12. minúte hromadná bitka a strkanica pri mantineli za bránkou hostí. Do tej sa zaplietli aj Bartovič a Švárny a domáci dostali výhodu presilovej hry päť na tri.

Severstaľ dvojnásobnú početnú prevahu využil, keď po asistencii Lehtonena s Wandellom skóroval Fín Laakso - 1:0. V 16. minúte mali rovnakú početnú výhodu o dvoch hráčov aj hostia, ale vážnejšie neohrozili brankára Košečkina. Slovanisti pôsobili v prvej tretine pasívnejšie, na strely prehrali 4:11.

Belasí začali nedisciplinovane aj po zmene strán. V úvode druhej tretiny si musel sadnúť na trestnú lavicu Višňovský a domáci využili presilovku na zvýšenie náskoku na 2:0. Úspešným zakončovateľom bol Kazionov. To však nebolo všetko a o necelé dve minúty už hostia prehrávali 0:3, pretože pod hornú žrď sa trafil Gimbatov. V 28. minúte mali slovanisti opäť krátku presilovku 5 na 3 pri vylúčení Stoljarova a Kazionova, ale zostala bez gólovej odozvy. V druhej tretine sa strelecká aktivita takmer vyrovnala, ale hostia naďalej nedokázali využiť niekoľko presiloviek v rade.

Obraz hry sa nezmenil ani v poslednej tretine, v ktorej pôsobili už slovanisti unaveným dojmom po sérii štyroch duelov vonku.  Na 4:0 tak už v 42. minúte zvyšoval Berdnikov. Janus sa zamotal za bránkou s Lužom, Nurtdinov to využil a "nabil" pred bránku voľnému Berdnikovi, ktorý poslal puk do prázdnej svätyne.

O tri minúty neskôr využil ďalšiu presilovku Kazionov a bolo 5:0, keď Janus nedokázal ukryť puk vo svojej moci a z neprehľadného klbka pred bránkou napokon ťažil Kazionov. Domáci kontrolovali vývoj stretnutia a svoju prevahu na ľade dokumentovali šiestym gólom - Lehtonen obišiel Tabačeka a bekhendovou kľučkou prekonal Janusa. Hráči Čerepovca v zápase vyhrali na strelecké pokusy celkovo 39:18.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá