Z Nitry do Bratislavy za menej ako 50 minút? V pláne je nová trať

Z Nitry do Bratislavy za menej ako 50 minút? V pláne je nová trať
Zdroj foto: TA3
Nitra by už o niekoľko rokov nemusela byť posledným krajským mestom, ktoré nemá priame železničné prepojenie s Bratislavou. Na problém už dlhšiu dobu upozorňuje predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica i krajskí poslanci.

Železničné spojenie chýba

Absenciu železničného spojenia s hlavným mestom vytklo Zastupiteľstvo NSK aj v memorande, ktoré poslanci spoločne poslali ministerstvu dopravy. Okrem iného sa sťažovali aj na odkladanie výstavby rýchlostnej cesty R8, ktorá má spojiť mesto Nitra s regiónom hornej Nitry, či nulovú výstavbu diaľnic na území NSK.

Minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) v piatok prišiel do Nitry s oboma štátnymi tajomníkmi i generálnymi riaditeľmi jednotlivých sekcií ministerstva. Na rokovaní s predstaviteľmi NSK a mesta Nitra uviedol, že ministerstvo už pracuje na príprave výstavby železničnej trate, ktorá by priame spojenie medzi Nitrou a Bratislavou umožnila.

Podľa Doležala je už hotová štúdia. „Zvažovali sa rôzne alternatívy, máme pripravené trasovanie a tento materiál pôjde na posúdenie Útvaru hodnoty za peniaze. Aby sme mali predstavu, ide o 27 kilometrov, ktoré budú so šiestimi mostmi a dvoma podjazdmi v hodnote 323 miliónov eur. To povedala štúdia,“ vysvetlil Doležal.

Kedy to bude?

Podľa jeho slov nová trať môže významným spôsobom skrátiť cestovanie do Bratislavy. „V prípade tohto úseku úplne novej 27-kilometrovej trate aj bez rekonštrukcie zvyšku trate smerom na Bratislavu skrátime čas cestovania z Nitry do Bratislavy pod 50 minút. Momentálne sme dokončili štúdiu, ktorá posúdila varianty a konečne sa môžeme o niečom konkrétnom baviť. Vieme, že to bude 27 kilometrov, vieme, aké úseky tam budú a vieme, že to bude stáť 323 miliónov. Ja si tú sumu ani neviem predstaviť, ale O. K.,“ skonštatoval minister.

Kým dôjde k samotnej výstavbe, musí jej príprava prejsť viacerými fázami. Preto je podľa Doležala ťažké predpovedať, o koľko rokov by po trati mohli premávať prvé vlaky. „Nasledovať bude posúdenie ÚHP, v prípade pozitívneho hodnotenia sa posúvame do fázy posudzovania vplyv na životné prostredia, to je EIA. Potom pôjdeme do fázy územného rozhodnutia, majetkovo-právneho usporiadania, do fázy stavebného povolenia, do fázy verejného obstarávania, potom pôjdeme do výstavby a až potom sa bude strihať páska,“ dodal Doležal.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá