Čaputová: Pri riešení klimatickej krízy potrebujeme zmenu prístupu a inovácie

TA3 TASR
10.6.2021 21:50

Riešenie klimatickej krízy a smerovanie k uhlíkovej neutralite hospodárstva a spoločnosti sa nevylučuje s udržateľným hospodárskym rastom, či tvorbou pracovných miest. Na sociálnej sieti to uviedla prezidentka Zuzana Čaputová. Zdôraznila, že po dokončení národného Plánu obnovy a odolnosti prichádza teraz najdôležitejšia fáza, ktorou je jeho efektívne zrealizovanie.

prezidentka Čaputová
TASR/Martin Baumann

Tvrdí, že rast môže ísť ruka v ruke s ochranou životného prostredia a je príležitosťou na vybudovanie inovatívnej, sociálne spravodlivej a modernej krajiny. "Vo všetkých sektoroch hospodárstva budeme potrebovať zmenu prístupu, nové inovácie a nízkouhlíkové technológie zohľadňujúce urgentnosť klimatickej krízy," dodala.

Privítala, že sa v Pláne obnovy podarilo presadiť významnú časť prostriedkov pre oblasť udržateľnej výstavby a komplexnej obnovy budov a domov vo výške takmer jednej miliardy eur. "Aj z tohto dôvodu som prizvala na nedávnu návštevu Dánska odborníkov z oblasti udržateľnej výstavby a zástupcov stavebnej obce zo Slovenska, vrátane ministra Doležala, aby sa inšpirovali a získali poznatky a skúsenosti, ako správne nastaviť systém a pripraviť sa na čerpanie čo najlepšie," podotkla s vierou, že sa podarí naštartovať potrebné reformy a investície z tohto plánu čím skôr.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok