Kičura ostane vo väzbe až do októbra

Kičura ostane vo väzbe až do októbra
Zdroj foto: TASR/Ján Krošlák
Najvyšší súd SR predĺžil väzbu pre bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetána Kičuru do 21. októbra. Informovala o tom hovorkyňa najvyššieho súdu Alexandra Važanová.

Súd na základe sťažnosti prokurátora zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica, ktorý mu pôvodne predĺžil lehotu trvania väzby do 21. augusta, dodala Važanová.

Senát 4T Najvyššieho súdu SR o tom rozhodol v stredu. "Na podklade sťažnosti prokurátora, zrušil uznesenie sudcu pre prípravné konanie ŠTS Banská Bystrica v časti predĺženia lehoty trvania väzby a sám rozhodol tak, že u obvineného JUDr. Kajetána K. predĺžil lehotu trvania väzby do 21. októbra 2021," spresnila hovorkyňa. Kajetán Kičura je v kolúznej väzbe od vlaňajšieho apríla, trvať mala pôvodne do 21. júna.

Kičura je stíhaný za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach Správy štátnych hmotných rezerv pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave začala Národná kriminálna agentúra v marci 2020. Kajetán Kičura odmietol obvinenia súvisiace so zmluvami rezerv, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá