Všetko o reštarte kultúry na TA3 už tento piatok

TA3
9.6.2021 15:34

Pandémia koronavírusu výrazne ovplyvnila kultúrnu oblasť. Herci museli zo dňa na deň opustiť divadelné dosky. Riaditelia divadiel presunuli predstavenia do online priestoru, múzeá i galérie boli zatvorené viac ako rok.

Všetko o reštarte kultúry na TA3 už tento piatok
TA3

Letné festivaly sa minulé leto nekonali, niektorí organizátori pripravili len sériu malých koncertov do tisíc návštevníkov. Mnohým umelcom spôsobila pandémia existenčné problémy, niektorí dokonca hľadali uplatnenie v inej oblasti. Je pomoc pre kultúru zo strany štátu dostatočná? Ako fungovali herci, režiséri, riaditelia divadiel počas pandémie? Všetko o opätovnom otvorení divadiel, letných festivalov sa dozviete už tento piatok na TA3.

Do štúdia prijali pozvanie Matej Drlička – generálny riaditeľ SND, Dalibor Jenis – riaditeľ opery SND, Rastislav Ballek – režisér, Lucia Vráblicová – herečka, Jaroslav Dóczy – riaditeľ Divadla Andreja Bagara v Nitre, Matej Drlička a Dalibor Jenis – riaditeľ opery SND, Juraj Daniš - umelecký šéf Divadla Andreja Bagara, herec, Michal Kaščák – riaditeľ festivalu Pohoda a Tibor Rácz – organizátor Medzinárodného akordeonového festivalu v Dunajskej Strede.

Priestor dostanú aj diváci prostredníctvom svojich otázok, ktoré môžu posielať do piatka 11. 6. 2021 na mailovú adresu kultura@ta3.com

Sledujte TA3 v piatok 11. júna 2021 od 8:30.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok