Kauza Dobytkár: Exriaditeľ z Pôdohospodárskej platobnej agentúry ostáva za mrežami

Kauza Dobytkár: Exriaditeľ z Pôdohospodárskej platobnej agentúry ostáva za mrežami
Zdroj foto: TASR/Ján Krošlák
Bývalý riaditeľ jednej zo sekcií Pôdohospodárskej platobnej agentúry Ľubomír Partik, ktorý je od apríla minulého roka obvinený v kauze Dobytkár, zostáva naďalej väzobne stíhaný. Rozhodol o tom Najvyšší súd SR. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

"Senát 1T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodnú sťažnosť obvineného Ľubomíra P. proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, ktorým zamietol žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu a väzbu nenahradil alternatívnymi inštitútmi," konkretizovala Važanová.

ŠTS rozhodoval vo veci žiadosti Ľubomíra Partika 18. mája. Je obvinený pre obzvlášť závažné zločiny prijímania úplatku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti, ktorých sa mal dopustiť ako funkcionár PPA. Jeho a niekdajšieho úradníka z ministerstva pôdohospodárstva Mareka Kodadu polícia v rámci rozsiahlej akcie Dobytkár zadržala v apríli. Na začiatku júla 2020 senát NS SR rozhodol, že Partik bude väzobne stíhaný a exúradník bude zase vyšetrovaný na slobode.

Na začiatku júla 2020 polícia v rámci akcie zadržala aj nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra. Ten je stále väzobne stíhaný. Obvinený je z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti v súvislosti s kauzou Dobytkár, v ktorej sú vyšetrované úplatky v PPA podľa posledných oficiálnych správ zatiaľ za viac ako 10 miliónov eur.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá