Na hraniciach s Rakúskom sa mení režim, čo by ste mali vedieť?

Na hraniciach s Rakúskom sa mení režim, čo by ste mali vedieť?
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák
Sprísnené kontroly na slovensko-rakúskych hraničných priechodoch sa rušia. Zároveň sa otvárajú malé hraničné priechody, cyklomost Devínska Nová Ves - Schlosshof a priechod Devín - Hainburg pre riečnu dopravu. Ministerstvo zahraničných vecí SR o tom informovalo na webovej stránke.

Priaznivý vývoj

"Vzhľadom na priaznivý vývoj pandemickej situácie ochorenia Covid-19 v Českej Republike a na Slovensku sa podarilo s Rakúskom vyrokovať opätovné zrušenie sprísnených (policajných) kontrol na hraničných priechodoch so Slovenskou republikou. Prekračovať hranicu je však naďalej možné výlučne na oficiálnych hraničných priechodoch," uviedol rezort.

Zdravotné hliadky vykonávané príslušníkmi rakúskej armády zostávajú zatiaľ zachované v rozsahu, ako operatívne určuje Rakúska republika. Pri plánovaní cesty je naďalej potrebné počítať aj s prípadným časovým zdržaním.

Uznávanie certifikátov

V Rakúsku sa uznávajú jednotné certifikáty o očkovaní proti ochoreniu Covid-19 najnovšie vydávané na Slovensku. "Rakúska polícia, ako aj armáda sú na hraniciach vybavené čítačkami QR kódov a tieto potvrdenia vedia overiť a následne uznať," vysvetlilo ministerstvo.

Hraničný priechod Jarovce – Kittsee obnovuje 24-hodinovú prevádzku. Hraničný priechod Moravský Svätý Ján - Hohenau je otvorený od 5.00 do 24.00 h. Záhorská Ves - Angern an der March je otvorený v pondelok až piatok, od 8.00 do 11.00 h a od 15.00 do 18.00 h, a to iba pre výkon poľnohospodárskych a lesníckych prác.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá