Triatlonistu Vargu v Leedsi diskvalifikovali: Som zdevastovaný, nemôžem tomu uveriť

7.6.2021 14:47

Slovenský triatlonista Richard Varga nebude mať na preteky 2. kola ITU Svetovej série v anglickom Leedsi príjemné spomienky. Nedeľnú súťaž nedokončil po tom, ako ho diskvalifikovali za nesprávne oboplávanie bóje v prvom plaveckom kole.

Triatlonistu Vargu v Leedsi diskvalifikovali: Som zdevastovaný, nemôžem tomu uveriť
TASR/Jakub Kotian

Varga mohol v Leedsi potvrdiť zisk miestenky na OH 2020 v Tokiu, no jeho nádeje krachli už po plaveckej časti. Jeden z najlepších plavcov v triatlonovej špičke sa držal na čele, po nesprávnom oboplávaní bóje ho však stiahli z pretekov. 

"Nemôžem uveriť tomu, čo sa stalo na plávaní. Zle som si prečítal mapu trate a oboplával som bojku zlou stranou. Ešte sa mi to nikdy nestalo, ale bola to len moja chyba. Som absolútne zdevastovaný, frustrovaný a sklamaný sám zo seba, keďže som dnes mal výbornú možnosť urobiť veľký krok ku kvalifikovaniu sa na OH v Tokiu," uviedol jedenásty najlepší triatlonista z OH 2016 v Riu vo svojom profile na sociálnej sieti.

Nevzdáva boj o Tokio

Tridsaťdvaročného Vargu diskvalifikovali prvýkrát v jeho kariére. Na diskvalifikáciu ho upozornil tréner a brat Michal Varga. Napriek tomu nevzdáva boj o Tokio, stále má šancu na tretí štart pod piatimi kruhmi: "O všetkom sa rozhodne budúci týždeň poslednými kvalifikačnými pretekmi v Mexiku. Zoberie to veľa mentálnej sily, ale nevzdávam to."

Súťaž nedokončil ani dvojnásobný olympijský víťaz Alistair Brownlee. Domáceho favorita diskvalifikovali za nešportové správanie počas plaveckej časti. Víťazom pretekov sa stal domáci Alex Yee, na druhom mieste finišoval s odstupom 25 sekúnd Američan Morgan Pearson, tretí skončil Marten Van Riel z Belgicka.

Preteky sa nevydarili ani slovenskej reprezentantke Romane Gajdošovej. V súťaži elite žien pritom začala veľmi dobre, počas prvých troch cyklistických kôl sa pohybovala v hlavnej skupine. Po tom, ako stratila kontakt s čelom, sa jej časová strata rýchlo zvyšovala a nakoniec ju v záverečnom cyklistickom kole stiahli z trate.
       

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok