V boji proti covidu používajú drony. Vyhľadávajú ľudí so zvýšenou teplotou

V boji proti covidu používajú drony. Vyhľadávajú ľudí so zvýšenou teplotou
Zdroj foto: TASR/Michal Svítok
V Malajzii sa najnovšou súčasťou preventívnych opatrení na boj proti koronavírusu stali drony, ktoré tamojšia polícia využíva na vyhľadávanie ľudí so zvýšenou teplotou na verejných priestranstvách.

Drony, ktoré dokážu odmerať teplotu z výšky až 20 metrov nad zemou, v prípade nájdenia osoby so zvýšenou teplotou zasvietia červené svetlo, ktoré upozorní príslušné úrady, informovala malajzijská tlačová agentúra Bernama.

Školy a nákupné centrá sú zatvorené

V Malajzii od minulého týždňa platí takmer celoštátny lockdown, ktorý vláda zaviedla po tom, čo úrady začali koncom mája zaznamenávať denne viac než 9000 nových prípadov nákazy koronavírusom, približuje The Guardian.

Na základe najnovších opatrení môžu domácnosť opustiť len dvaja členovia za účelom nákupu tovaru každodennej spotreby či návštevy lekára. Školy a nákupné centrá sú naďalej zatvorené. Výroba vo väčšine závodov ďalej pokračuje, aj keď v obmedzenej kapacite.

Dodržiavanie cestovných obmedzení

Polícia zároveň informovala, že drony bude používať aj na to, aby sa zaručilo, že občania budú dodržovať cestovné obmedzenia, píše The Guardian. Policajti vo viacerých regiónoch by tiež podľa vlastných slov mali vykonávať náhodné domové návštevy a uisťovať sa tak, že občania dodržiavajú platné nariadenia.

Drony počas vlaňajšej kampane zameranej na prevenčné opatrenia proti koronavírusu využívala aj Čína, píše britský denník. Na videu zverejnenom čínskym štátnym denníkom Global Times vidno, ako drony rozprašujú dezinfekčné prípravky a hlásatelia na ulici upozorňujú megafónmi občanov, aby zostali doma.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá