EURO 2020: Dúbravka predviedol výborný výkon. Ocenil ho aj Arnautovič

EURO 2020: Dúbravka predviedol výborný výkon. Ocenil ho aj Arnautovič
Zdroj foto: TASR/Martin Baumann
Brankár slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Dúbravka predviedol v nedeľnej generálke na EURO 2020 proti Rakúsku (1:1) výborný výkon. Hráč Newcastle United viacerými skvelými zákrokmi vynuloval domácich futbalistov a potvrdil, prečo patrí k najlepším brankárom v anglickej Premier League.

Pokojný a sebaistý 

Práve výkon brankára a kompaktná hra slovenskej obrany boli najväčšími pozitívami záverečného súboja pred odletom na šampionát. Do neho Slováci vstúpia dvoma stretnutiami základnej E-skupiny v Petrohrade proti Poľsku (pondelok 14. júna) a Švédsku (piatok 18. júna), následne sa v Seville predstavia proti domácemu Španielsku (streda 23. júna).

Dúbravka pôsobil pokojne a sebaisto, zlikvidoval šancu Christopha Baumgartnera, bombu Floriana Grillitscha vytesnil na tyč a v závere zmaril aj tutovky Marca Arnautoviča a Michaela Gregoritscha. Raz mu pri pokuse domácej hviezdy Arnautoviča pomohla žrď.

 "Chytalo sa mi dobre, mal som dosť práce. Snažili sme sa vyskúšať si veci, byť nebezpeční v kombinácii od brankára. Teší ma, že v druhom polčase sme boli odhodlanejší a sebavedomejší. Mohli vyhrať oba tímy, z našej strany tam boli dobré veci. Teší ma, že sme si udržali čisté konto. Myslím si, že sme proti kvalitnému súperovi získali kvalitný výsledok," zhodnotil Dúbravka duel na pozápasovej tlačovej konferencii.

Je rád, že mohol pomôcť

Tridsaťdvaročný brankár nechcel hodnotiť, ktorý z množstva jeho zákrokov vyčnieval: "Nehľadal by som, že ktorý zákrok bol dôležitejší. Som najmä rád, že som chalanom mohol pomôcť, ako oni celý zápas pomáhali mne. Či už Miňo (Škriniar) alebo Šaty (Šatka) nejakými zblokovanými strelami. Som rád, že sme sa najmä v obrane prezentovali kompaktným výkonom a ústrážili sme ku koncu Arnautoviča, hoci nám pomohlo trošku šťastie. Ale išli sme si za tým. Podľa môjho názoru sme mali vyloženejšie šance my, dúfam, že sa už na EURO presadíme."

Fenomenálny výkon

Arnautovič po zápase označil výkon slovenského gólmana za fenomenálny, Dúbravka to komentoval skromne: "S Marcom sme si po zápase len zapriali do ďalších zápasov veľa šťastia. Ukázal svoju extratriedu, mňa teší fakt, že takýto hráč ocenil môj výkon." 

Podľa bývalého hráča Žiliny, Esbjergu, Liberca či Sparty Praha už v tíme graduje šampionátová atmosféra: "Celý kemp bol už ladený na EURO, každý jeden tréning bol z taktického hľadiska prípravou na zápasy na turnaji. Oba prípravné zápasy ukázali naše dobré stránky a tie, na ktorých ešte musíme zapracovať. Vždy nás zdobila dobrá partia a kolektívny výkon a ukázali sme ho aj proti Rakúsku. Verím, že takéto výkony podáme v každom zápase."

Radosť z fanúšikov

Na Štadióne Ernsta Happela vo Viedni už bolo na tribúnach aj 3000 domácich fanúšikov, čo Dúbravka ocenil: "Každý jeden hráč má radosť, že sa fanúšikovia vracajú na tribúny. Bolo by to o to lepšie, ak by tu mohli byť aj naši fanúšikovia. Verím, že do Ruska aj Sevilly prídu a podporia nás, lebo o tom je futbal. Hráme to pre nich a chceme urobiť pre slovenský národ všetko, čo sa dá. Je za nami ťažká doba a verím, že ich takýmito obetavými výkonmi potešíme aj na EURO. A urobíme nejaký úspech." 

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá