Zaočkovali rekordný počet ľudí. Druhú dávku dostala takmer štvrtina Talianov

Zaočkovali rekordný počet ľudí. Druhú dávku dostala takmer štvrtina Talianov
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
V Taliansku podali v piatok vakcínu proti ochoreniu Covid-19 približne 600 000 ľuďom, čo je v tejto krajine vôbec najvyšší počet zaočkovaných za jediný deň. Taliansko tak má spomedzi európskych krajín po Nemecku druhý najvyšší počet úplne zaočkovaných ľudí vakcínou proti covidu, píše agentúra AFP.

V Taliansku je od štvrtka možné očkovať proti novému koronavírusu všetkých ľudí starších ako 12 rokov. Stalo sa tak po tom, ako Európska agentúra pre lieky 28. mája schválila vakcínu od konzorcia Pfizer/BioNTech aj pre deti vo veku 12 až 15 rokov.

Podľa talianskych úradov piatkový rekord v počte zaočkovaných čiastočne súvisí so zvýšením množstva vakcinačných centier, ktorých je v súčasnosti 2 666. Začiatkom marca ich bolo v krajine zhruba 1 500. Ďalších približne 800 majú otvoriť v najbližších týždňoch.

Vakcináciu sa v Taliansku po pomalom štarte, ktorý spôsobili organizačné problémy a nedostatočné dodávky očkovacích látok, podarilo medzičasom zrýchliť. Podaných bolo dosiaľ viac ako 37 miliónov dávok vakcín. Oboma dávkami je už zaočkovaných 12,7 milióna Talianov, čiže takmer 24 percent populácie, vyplýva z údajov ministerstva zdravotníctva.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá