Šéf policajnej inšpekcie Adrián Szabó bude stíhaný na slobode

Aktualizované:
Šéf policajnej inšpekcie Adrián Szabó bude stíhaný na slobode
Zdroj foto: TASR/Pavol Zachar
Obvinený riaditeľ Úradu inšpekčnej služby Adrián Szabó nebude stíhaný väzobne. Rozhodol o tom v sobotu sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku pre neexistenciu formálnych dôvodov väzby obvineného. Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor proti nemu podal sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

Neverejný výsluch a rozhodovanie bolo naplánované od 8.30 h.  Szabóa a bývalého riaditeľa národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry Bernarda Slobodníka a bývalého funkcionára NAKA Mariána Kučerku stíhajú pre trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa a korupčnú trestnú činnosť. 

NAKA zadržala Adriána Szabóa vo štvrtok (3. 6.). Celkovo obvinila troch ľudí. Korupčná trestná činnosť mala spočívať "v prijatí spotrebnej elektroniky a finančnej hotovosti, minimálne vo výške 20.000 eur".

Riaditeľ inšpekcie bol jedným z účastníkov nedávneho tajného stretnutia vysokopostavených politikov v Slovenskej informačnej službe. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) vo štvrtok uviedol, že ak špeciálny prokurátor potvrdí informácie, ktoré budú závažného charakteru, predloží vláde návrh na odvolanie Szabóa.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá