Problém majú aj ďalší. Okrem šéfa policajnej inšpekcie stíhajú ešte dvoch ľudí

Aktualizované:
Okrem riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Adriána Szabóa stíhajú pre trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa a korupčnú trestnú činnosť aj bývalého riaditeľa národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry Bernarda Slobodníka a bývalého funkcionára NAKA Mariána Kučerku.

Vyplýva to z vyjadrenia hovorcu Generálnej prokuratúry SR Dalibora Skladana. "V uvádzanom prípade sú pre trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa a korupčnú trestnú činnosť stíhané osoby A. Sz., B. S. a M. K.," uviedol Skladan. Dodal, že ďalšie informácie vzhľadom na aktuálne štádium konania nie je možné poskytnúť.

Obvinenie pre korupciu

NAKA zadržala riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Adriána Szabóa vo štvrtok (3. 6.). Celkovo obvinila troch ľudí. Korupčná trestná činnosť mala spočívať "v prijatí spotrebnej elektroniky a finančnej hotovosti, minimálne vo výške 20.000 eur".

Riaditeľ inšpekcie bol jedným z účastníkov nedávneho tajného stretnutia vysokopostavených politikov v Slovenskej informačnej službe. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) vo štvrtok uviedol, že ak špeciálny prokurátor potvrdí informácie, ktoré budú závažného charakteru, predloží vláde návrh na odvolanie Adriána Szabóa.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá