Opitá vodička zrazila seniorku na bicykli. Dôchodkyňa zrážku neprežila

Opitá vodička zrazila seniorku na bicykli. Dôchodkyňa zrážku neprežila
Zdroj foto: Facebook.com/Polícia SR - NK
Pri dopravnej nehode neďaleko Zlatých Moraviec prišla o život 65-ročná cyklistka. Nehoda sa stala vo štvrtok 3. 6. vo večerných hodinách na ceste medzi obcami Volkovce a Olichov.

„Záchranné zložky boli približne o 20.00 hodine vyslané k dopravnej nehode, pri ktorej 27-ročná vodička pravdepodobne prešla do protismeru a ľavou stranou svojho vozidla Peugeot 207 zachytila cyklistku. Tá utrpela pri zrážke zranenia nezlučiteľné so životom,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Auto skončilo po zrážke v poli. Prítomná policajná hliadka podrobila vodičku dychovej skúške. „Jej výsledok je šokujúci, potvrdila 1,01 miligramu alkoholu na liter vydýchnutého vzduchu, čo je v prepočte 2,10 promile, a teda stav ťažkej opitosti,“ potvrdila polícia. Vodička bola umiestnená do policajnej cely a po vytriezvení s ňou budú vykonávané ďalšie procesné úkony. Okolnosti tragickej nehody, miera jej zavinenia a presná príčina budú predmetom vyšetrovania polície. V prípade je už vedené trestné stíhanie vo veci pre trestný čin usmrtenia.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá