Zadržaním Szabóa i správou SIS sa má zaoberať brannobezpečnostný výbor

Zadržaním Szabóa i správou SIS sa má zaoberať brannobezpečnostný výbor
Zdroj foto: TASR/Pavol Zachar
Zadržaním riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Adriána Szabóa, ako aj únikom údajnej správy Slovenskej informačnej služby by sa mal zaoberať Výbor Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť. Žiada o to členka výboru Anna Zemanová.

Predseda výboru Juraj Krúpa povedal, že výbor pravdepodobne zvolá, termín ešte nestanovil. Zemanová chce, aby sa mimoriadne zasadnutie výboru konalo budúci štvrtok alebo piatok.

Szabóa zadržala vo štvrtok Národná kriminálna agentúra. Dôvodom sú obvinenia z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa a korupcie. Riaditeľ inšpekcie bol jedným z účastníkov nedávneho tajného stretnutia vysokopostavených politikov v budove SIS. V súvislosti s únikom správy SIS, ktorá sa šíri na internete, už vedie polícia trestné konanie vo veci podozrenia z ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

O stretnutí najvyšších predstaviteľov štátu v SIS, ktoré bolo 17. mája, rokovali minulý týždeň poslanci NR SR na mimoriadnej schôdzi. V pléne mal vtedy predseda parlamentu Boris Kollár predniesť správu SIS, ktorá má potvrdzovať existenciu pracovnej skupiny ovplyvňujúcej konania v trestných veciach. Následne mal obsah tejto správy kolovať na verejnosti. Národný bezpečnostný úrad varoval pred ďalšou distribúciou alebo medializáciou materiálu, ktorý je šírený ako utajovaná správa SIS.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá