Favorit nezaváhal. Švajčiarsko hladko zdolalo Veľkú Britániu

TA3/TASR
1.6.2021 13:53

Hokejisti Švajčiarska zakončili účinkovanie v základnej A-skupine na MS v Rige triumfom nad Veľkou Britániou 6:3. Dvoma gólmi sa so šampionátom rozlúčil britský útočník Liam Kirk, ktorý sa so siedmimi zásahmi osamostatnil na čele tabuľky kanonierov.

Favori nezaváhal. Švajčiarsko hladko zdolalo Veľkú Britániu

Helvéti mali pred zápasom istú účasť vo štvrťfinále, v tabuľke neskončia horšie ako na 2. mieste. Preskočiť ich môžu iba Rusi, ktorých čaká večerný zápas proti Bielorusku (19.15 SELČ).

Švajčiarsko - Veľká Británia 6:3 (2:1, 4:1, 0:1)

Góly: 11. Hofmann (Corvi), 17. Loeffel (Scherwey, Siegenthaler), 31. Alatalo (Corvi, Hischier), 31. Bertschy (Scherwey), 37. Bertschy (Diaz, Scherwey), 38. Hischier (Kurashev) – 12. Kirk, 26. Kirk (Richardson, Hammond), 54. Connolly (Kirk, Hammond). Rozhodovali: Fraňo, Šír - Hynek, Ondráček (všetci ČR), vylúčení: 3:4 na 2. min., navyše Müller (Švaj.) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

zostavy:

Švajčiarsko: Berra (41. Nyffeler) – Diaz, Müller, Loeffel, Siegenthaler, Untersander, Moser, Alatalo – Ambühl, Hofmann, Corvi – Hischier, Kurashev, Herzog – Meier, Vermin, Andrighetto – Scherwey, Mottet, Bertschy – Rod

Veľká Británia: Bowns (41. Whistle) – D. Phillips, O'Connor, Richardson, Tetlow, Swindlehurst, Clements, Ehrhardt – Kirk, Hammond, Connolly – Perlini, Dowd, Lake – Myers, Duggan, J. Phillips – Lachowicz, Hook, Venus – Betteridge

Švajčiari mali zápas pod kontrolou, hoci v prvej tretine Briti vedeli pohroziť z protiútokov. Skóre otvoril v 11. minúte Hofmann, ale už o 37 sekúnd neskôr Kirk vyrovnal. Náskok potom Švajčiarom vrátil obranca Loeffel. Hráči Británie v druhej časti vyrovnali, keď sa opäť presadil Kirk, ale tento gól Helvétov nakopol a postupne prekonali Bownsa ešte štyrikrát. Postupne sa presadili Alatalo, dvakrát Bertschy a Hischier. Do tretej tretiny poslali tréneri oboch tímov nových brankárov, napriek veľkej prevahe Švajčiarska inkasoval už iba Nyffeler z hokejky Connollyho.