Slovan vyhral v Kazani, v nájazdoch rozhodol Šatan

15.10.2012 20:25

Hokejisti Slovana Bratislava uspeli v pondelkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), keď na ľade favorizovaného tímu Ak Bars Kazaň triumfovali 3:2 po samostatných nájazdoch.

Slovan sa ujal vedenia v 10. min, keď po prihrávke od A. Šťastného brankára Garipova prestrelil z prvej Marko Daňo. Ešte v úvodnej tretine sa domácim podarilo v oslabení vyrovnať na 1:1 - Pesonen v úniku zakončil len do žŕdky a Immonen z druhého sledu prekonal ležiaceho brankára Janusa.

V závere druhej časti sa "belasí" využili presilovku už po šiestich sekundách - jedenásť sekúnd pred druhou sirénou putoval na trestnú lavicu Kuľaš, puk sa z vhadzovania dostal od Ölveckého cez Sekeru až k Štajnochovi a ten pomedzi betóny Garipova poslal Slovan do vedenia.

Aj o druhý gól Kazane sa postarala fínska dvojica Immonen - Pesonen, v prečíslení sa k strele dostal Pesonen a Obuchov doklepol puk za Janusa - 2:2. V predĺžení sa Slovan úspešne bránil viac ako tri minúty presilovke súpera, na trestnú lavicu putoval za nebezpečnú hru vysokou hokejkou Bartovič.

V nájazdoch rozhodol o triumfe Slovana kapitán Miroslav Šatan, ktorý uspel v druhej aj štvrtej sérii, za Ak Bars prekonal Janusa iba Pesonen.

Bratislavský tím má po pondelku na konte 25 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 6. miesto. Najbližšie sa zverenci Rostislava Čadu predstavia v stredu 17. októbra o 17.00 h SELČ na ľade Severstaľu Čerepovec.

Ak Bars Kazaň - Slovan Bratislava 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 17. Immonen (Pesonen), 57. Obuchov (Pesonen, Immonen) - 10. Marko Daňo (M. Bakoš, A. Šťastný), 40. Štajnoch (Sekera, Ölvecký), rozhodujúci sam. nájazd: Šatan
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Bukin, Buturlin - Sazonov, Morozov (všetci Rus.), 3090 divákov

Kazaň: Garipov - Kornejev, Nikulin, Medvedev, Kuľaš, Jemelin, Zacharčuk, Jarullin - Abdullin, N. Kapanen, Morozov - Lukojanov, Tereščenko, Skačkov - Pesonen, Immonen, Obuchov - Lahti, Bodrov, Golubev - Tkačiov
Slovan: Janus - Boumedienne, Ľ. Višňovský, Sekera, Štajnoch, Švarný, J. Tabaček - Šatan, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, Kytnár, L. Hudáček - Michel Miklík, Ölvecký, Bartovič - M. Bakoš, A. Šťastný, Marko Daňo

Súhrn výsledkov KHL:

Neftechimik Nižnekamsk - HC Lev Praha 3:2 po sam. nájazdoch (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Marcel HOSSA 1+0, Zdeno CHÁRA a Juraj MIKÚŠ (všetci Praha) 0+1

Severstal Čerepovec - Viťaz Čechov 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

SKA Petrohrad - Metallurg Novokuzneck 4:2 (0:1, 1:1 3:0)

Avangard Omsk - Donbass Doneck 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Barys Astana - Dinamo Riga 5:0 (0:0, 1:0, 4:0)

Jugra Chanty-Mansijsk - Spartak Moskva 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Avtomobilist Jekaterinburg - Atlant Mytišči 1:0 (0:0, 0:0 1:0)
Branislav MEZEI (Jekaterinburg) 0+1

Traktor Čeaľbinsk - Lokomotiv Jaroslavľ 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Metallurg Magnitogorsk - Torpedo Nižnij Novgorod 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)