Zmeny vo vedení košickej univerzitnej nemocnice. Od 1. júna ju povedie Ján Slávik

Aktualizované:
Zmeny vo vedení košickej univerzitnej nemocnice. Od 1. júna ju povedie Ján Slávik
Zdroj foto: TASR/František Iván
Novým generálnym riaditeľom Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach bude od 1. júna Ján Slávik. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský zároveň odvolal doterajšieho riaditeľa Vladimíra Grešša.

 Ján Slávik ukončil štúdium na Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach v roku 1987. V roku 1990 získal atestáciu prvého stupňa v odbore anestéziológia a resuscitácia, v roku 1991 nadstavbovú atestáciu z pôrodnej analgézie a v roku 1996 atestáciu druhého stupňa v odbore anestéziológia a resuscitácia. 

Do roku 2006 pracoval ako ordinár na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny UNLP v Košiciach, od roku 2006 pôsobil v Nemocnici Košice-Šaca. Od roku 2016 do marca 2021 zastával funkciu riaditeľa spoločnosti a zároveň pôsobil ako lekár na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Minister zdravotníctva zároveň v pondelok vymenoval nového riaditeľa Záchrannej zdravotnej služby (ZZS) Bratislava Michala Kováčika. Ten nahradí jej doterajšieho šéfa Dušana Michalka, ktorý vo funkcii končí na vlastnú žiadosť.

Michal Kováčik bol v rokoch 2011 až 2015 výkonným riaditeľom a konateľom Záchrannej zdravotnej služby – ZaMED, s. r. o. Od roku 2012 pôsobí aj ako generálny riaditeľ spoločností TAX AUDIT ADVISORY, k. s., a Top 1 Accounting, s. r. o.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá