Vonnová čaká na verdikt, či môže súťažiť s mužmi

Vonnová čaká na verdikt, či môže súťažiť s mužmi
Zdroj foto: SITA
Olympijská víťazka Lindsey Vonnová nechce štartovať v novembrovom zjazde Svetového pohára mužov v Lake Louise za každú cenu. Američanka stále čaká na definitívne rozhodnutie Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS).

"Zatiaľ som žiadnu konkrétnu odpoveď nedostala a čakám na to, čo predstavitelia FIS povedia. Ale ak mi neumožnia potom štartovať aj v ženskom zjazde v Lake Louise, tak som definitívne rozhodnutá s mužmi nesúťažiť. Jednoducho musí byť vopred jasné, že budem môcť jazdiť aj ženský zjazd," povedala Vonnová v rozhovore pre rakúsku TV Servus.

Vonnová požiadala FIS o povolenie zúčastniť sa na mužskom zjazde na podujatí v Kanade. Štvornásobná držiteľka veľkého glóbusu za triumf v SP tak chce posilniť imidž ženského alpského lyžovania. "Je to komplikované, pretože žiadny pretekár by nemal byť na dráhe týždeň pred svojou vlastnou súťažou. Ak by Lindsey Vonnová mohla v novembri trénovať a súťažiť s mužmi, mala by veľkú výhodu oproti svojim súperkám v nasledujúcom týždni, keď na tejto trati pôjdu ženy," reagoval predbežne na jej požiadavku riaditeľ pretekov SP žien Nór Atle Skaardal.

Muži pôjdu zjazd v Lake Louise 24. novembra, v tom istom čase sa predstavia ženy v Aspene a Vonnová by tieto preteky vynechala. O týždeň neskôr sa ženský SP presunie práve do Lake Louise. "Je mojim životným cieľom aspoň raz súťažiť s mužmi. Myslím si, že v Lake Louise je na to pre mňa najlepšia možnosť, pretože tú trať dobre poznám. Na iných mužských zjazdovkách by som nemala žiadnu šancu," tvrdí Vonnová.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá