Babiš: Registrácia na očkovanie ľudí starších ako 16 rokov sa spustí v júni

Babiš: Registrácia na očkovanie ľudí starších ako 16 rokov sa spustí v júni
Zdroj foto: TASR/AP
Český premiér Andrej Babiš v nedeľu oznámil, že registrácia na očkovanie pre ľudí starších ako 16 rokov sa spustí už 4. júna. V súčasnosti sa môžu registrovať len ľudia starší ako 30 rokov. Informovala o tom na svojej webovej stránke televízia Nova.

Čo sa týka očkovania v Česku všeobecne, stále sa najviac očkuje v Prahe a Juhomoravskom kraji. Najmenej dávok bolo zatiaľ podaných v kraji Karlovarskom. Dovedna sa podalo vyše 5,2 milióna vakcín, pričom dvoma dávkami bolo zaočkovaných už viac než milión ľudí. Najviac sa očkuje vakcínou Pfizer/BioNTech, spresňuje TV Nova.

Záujem o očkovanie 

"Veľmi nás teší záujem o očkovanie. Vo vekovej kategórii 30-50 rokov čaká práve teraz na prvú dávku 168 000 ľudí. Registráciu 16-29 rokov spustíme v noci zo štvrtka na piatok 4.6.2021. Je to 1 485 433 ľudí a verím, že aj najmladší prejavia veľký záujem," napísal v nedeľu Babiš na Twitteri.

V Česku sa môžu momentálne registrovať na očkovanie ľudia starší ako 30 rokov. Národné očkovacie centrum v hale 02 universum navyše oznámilo, že bude v prevádzke celé leto. Prenájom bol predĺžený do 12. septembra. Za štyri týždne fungovania sa tam dalo očkovať 100 000 ľudí. Od polovice júna by tam mali očkovať denne 7000 ľudí.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá