Tragická jazda na štvorkolke. Jeden z dvojice mužov nehodu neprežil

Tragická jazda na štvorkolke. Jeden z dvojice mužov nehodu neprežil
Zdroj foto: Facebook.com/Polícia SR - TK
Smrťou vodiča skončila v sobotu jazda dvoch mužov na štvorkolke neďaleko obce Borský Svätý Jur v časti Tomky v okrese Senica. Pri jazde miestnou komunikáciou nezvládol 37-ročný muž riadenie a pri horárni narazil do stromu.

Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová. Pri náraze utrpel zranenie nezlučiteľné so životom. “Starší, 44-ročný spolujazdec privolal pomoc, a potom aj jeho so zraneniami záchranári transportovali letecky do bratislavskej nemocnice,” uviedla Linkešová. Po nehode mu policajti namerali v dychu do pol promile alkoholu. Hladina alkoholu v krvi alebo prítomnosť omamných látok u vodiča sa bude zisťovať pri nariadenej pitve. Okolnosti a presné príčiny nehody polícia naďalej vyšetruje.

“Upozorňujeme, že v prípade jazdy na štvorkolkách ide o stroje, ktoré sa pri nesprávnej technike jazdy dajú rýchlo prevrátiť a osoba nie je takmer ničím chránená pred nárazom. Aj v tomto prípade je nulová tolerancia alkoholu za volantom,” doplnila policajná hovorkyňa.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá