Nóri definitívne prišli o účasť vo štvrťfinále, podľahli Američanom

29.5.2021 17:51

Hokejisti USA zvíťazili nad Nórskom 2:1 a so ziskom 12 bodov sú na čele B-skupiny na MS v Rige. Nóri majú na konte iba tri body a definitívne prišli o šancu na účasť vo štvrťfinále.

Norsko usa

B-skupina: Nórsko - USA 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 55. K.A. Olimb (Rosseli Olsen) - 11. Garland (Jones, Thompson), 28. Thompson (Donato, Roy). Rozhodovali: Sternat (Rak.), Tscherrig – Obwegeser (obaja Švajč.), Merten (Nem.), vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nórsko: Haukeland – Holös, Lilleberg, Lesund, Espeland, Krogdahl, Kasastul, Holm – Rosseli Olsen, K. A. Olimb, Pettersen - Lindström, Trettenes, Haga - Solem, M. Olimb, Valkvae Olsen - Kristiansen, Salsten, Lindström

USA: Oettinger - Roy, Wolanin, Tennyson, Jones, Clendening, Mackey, Hellickson - Beniers, Rooney, Robinson  Thompson, Drury, Donato - Garland, Moore, Robertson - Abdelkader, Blackwell, Labanc

Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej, ale iba minimum vyložených gólových príležitostí. Nóri sa v nej herne vyrovnali favorizovanému súperovi, no ten viedol po prvej dvadsaťminútovke 1:0. V 11. minúte o tom rozhodol Garland, keď v presilovke ideálne zareagoval na odrazený puk a zblízka prekonal Haukelanda.

Američania v druhej tretine bez väčších problémov kontrolovali hru a Nórov nepustili do nebezpečnej ofenzívy. V 24. minúte bolo rušno okolo nórskej bránky, Garland do nej dostal puk, no rozhodcovia po konzultácii s videom gól neuznali pre jeho dosiahnutie rukou. Američania si však všetko vynahradili v 28. minúte, keď spoluprácu s Donatom zblízka zakončil nepokrytý Thompson - 0:2. V 29. minúte mohli Nóri znížiť, Rosseli Olsen však zblízka netrafil do odkrytej bránky.

Nóri sa v tretej tretine pokúšali o kontaktný gól, ale defenzíva súpera im robila veľké problémy. Američania hrozili z brejkov, napádali rozohrávku Nórov a nedovolili im dostať sa do tlaku. V 55. minúte K. A. Olimb zblízka prekvapil brankára Oettingera a upravil na 1:2. Nóri v závere podporili snahu o vyrovnanie aj odvolaním brankára, ale skóre sa už nezmenilo.

8. Taliansko  5 0 0 0 5  8:30  0

Oba tímy odohrajú nasledujúci zápas v pondelok 31. mája. Američanov čakajú od 15.15 SELČ Nemci, Nóri uzavrú svoje účinkovanie v základnej skupine zápasom s Kazachstanom od 19.15 SELČ.