Analyzovali bratislavské studničky, v niektorých je pitná voda

Analyzovali bratislavské studničky, v niektorých je pitná voda
Zdroj foto: TASR
V bratislavských mestských lesoch analyzovali vodu v 16 studničkách. Rozbor v laboratóriu Bratislavskej vodárenskej spoločnosti ukázal, že pitná voda je len studničkách v lokalitách II. kameňolom, Slalomová lúka a Partizánska lúka. Informujú o tom Mestské lesy v Bratislave na sociálnej sieti.

Voda v studničkách v lokalitách Železná studnička II. rybník, Johanka, Dlhé lúky – Pod dubmi, Himligárka, Chladná, Malý Slavín, Máriin prameň, Bystrička, Koziarka a Oškerda nie je pitná a v rozbore vyšla s nevyhovujúcimi parametrami. "Rozbor vody v studničkách dávame robiť raz ročne v spolupráci s BVS. Analyzuje sa celkovo 24 rôznych parametrov (baktérie, mikroorganizmy, pH, dusitany). Ak čo i len jeden z ukazovateľov nespĺňa normu, je voda označená ako nepitná," priblížila mestská organizácia.

Podotýka však, že pri mnohých studničkách je nevyhovujúce len pH vody, ktoré nemá priamy vplyv na zdravie pri občasnom užívaní. Týka sa to napríklad studničiek Jarošová, Zbojnička a Šenkárka. Pri iných studničkách, kde je voda nepitná, bývajú problémom baktérie.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá