Európska agentúra schválila prvú vakcínu pre deti od 12 do 15 rokov

Európska agentúra schválila prvú vakcínu pre deti od 12 do 15 rokov
Zdroj foto: TASR
Európska agentúra pre lieky schválila použitie vakcíny od americko-nemeckého konzorcia Pfizer/BioNTech pre deti vo veku od 12 do 15 rokov. EMA o tom informovala na Twitteri.

Ako píše agentúra AFP, ide o prvú očkovaciu látku proti chorobe Covid-19 schválenú v Európskej únii pre túto vekovú kategóriu. EMA začala posudzovať použitie vakcíny na tento účel začiatkom mája. Rozhodnutie tohto regulačného úradu EÚ je založené na štúdii viac ako 2000 detí v Spojených štátoch, ktorá preukázala, že vakcína je bezpečná a efektívna, priblížila agentúra AP. Výskumníci budú zdravie účastníkov tejto štúdie sledovať ešte ďalšie dva roky.

Konzorcium Pfizer/BioNTech koncom marca oznámilo, že jeho vakcína proti koronavírusu má vo vekovej kategórii 12-15 rokov 100-percentnú účinnosť pri prevencii symptomatického priebehu pľúcnej choroby Covid-19. Doteraz túto vakcínu v EÚ podávali len osobám nad 16 rokov. Kanada 5. mája použitie tejto vakcíny pre ľudí vo veku 12-15 rokov schválila ako prvá krajina na svete. Spojené štáty ju pre túto vekovú kategóriu odobrili 10. mája.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá