Odhalili státisíce pašovaných cigariet, boli ukryté v nákladnom vlaku

Aktualizované:
Viac ako 300 000 kusov cigariet bez kontrolných známok odhalili príslušníci finančnej správy ukrytých v nákladnom vlaku. Podarilo sa im tak zabrániť možnému úniku na cle a daniach vo výške viac ako 56 000 eur, informovala o tom hovorkyňa Colného úradu Michalovce Jana Nimrichterová.

Ako uviedla, pašované cigarety boli ukryté pod nákladom železnej rudy v železničných vagónoch, ktoré na územie Slovenska prišli v stredu 26. mája cez železničný hraničný priechod Maťovské Vojkovce – Pavlovo. "Pri kontrole skenovacím zariadením označili príslušníci finančnej správy jeden z vagónov za neštandardný, pretože mali podozrenie, že sa v ňom môže ukrývať aj iný tovar, než bol deklarovaný v colnom vyhlásení," priblížila s tým, že pri fyzickej kontrole vlakovej súpravy odhalili colníci v spolupráci s hraničiarmi celkovo 340 000 kusov cigariet rôznych značiek.

"Prípad bol vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu postúpený miestne príslušnému vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy, ktorý vedie vyšetrovanie vo veci podozrenia zo spáchania trestného činu za porušenie predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru, v danom čase voči neznámej osobe," doplnila Nimrichterová. V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá