Na aký šport prihlásiť svoje dieťa?

Pr správa
Na aký šport prihlásiť svoje dieťa?
Zdroj foto: Shutterstock.com
Každý rodič je určite rád, keď jeho dieťa rado trávi voľný čas vonku a zaujímajú ho aj iné veci ako televízor, či obrazovka mobilu. Ak ho však nadchne viac športov, na ktorý ho skúsiť prihlásiť?

Najčastejšia voľba? Futbal

Najpopulárnejší šport planéty, futbal, je najčastejšou voľbou, keď rodičia prihlasujú svoje deti na nejaký šport. Je to pochopiteľné, keďže sa hrá takmer v každej dedine, nie je prehnane nákladný a aby si vaše dieťa našlo k nemu cestu, stačí mu lopta a pár kamarátov. A prípadné spoločné sledovanie výsledkov futbalových líg.

Aj keď pandémia pozastavila nižšie súťaže všetkých vekových kategórií, zatiaľ to vyzerá, že cez leto by sa opäť k súťažným zápasom mohli dostať aj malí nádejní futbalisti. Budete tak mať príležitosť zobrať vaše dieťa pozrieť si, ako vyzerajú nielen zápasy mladších kategórií, ale aj ich tréningy. Získa tak predstavu, čo súťažné hranie futbalu znamená a uvidíte, či ho to zaujme.

Ak aj náhodou nie, nerobte z toho tragédiu, pre zdravší vývin vášho dieťaťa úplne stačí ak bude loptu naháňať aj pred domom s kamarátmi.

Šport, ktorý by mohol baviť aj dievčatá

Ak máte dcéru, ktorá inklinuje k športom a hľadáte pre ňu šport, v ktorom by nemala núdzu o ženské vzory, skúste ju prihlásiť na tenis. I keď tenisové výsledky našich tenistiek pamätajú aj lepšie časy a tak na veľkých turnajoch fandíme aspoň „takmer našej“ Belinde Bencic, možno práve z vašej dcérky bude budúca úspešná reprezentantka.

Nech už sa však vaše dieťa rozhodne pre akýkoľvek šport, skúste sa vyvarovať chybám mnohých rodičov, ktorí si prostredníctvom svojich detí plnia svoje osobné nenaplnené (nielen) športové sny. Šport musí vaše dieťa robiť v prvom rade preto, že ho to baví a ak bude vynikať a dostavia sa nejaké úspechy, bude to príjemný bonus.

Honba za trofejami by nemala byť jediným dôvodom, prečo by vaše dieťa malo športovať. Obzvlášť ak sa bavíme o súťažiach v žiackych kategóriách. Veď kto sa pri hodnotení kariéry nejakého športovca pozerá, či náhodou nevyhral nejakú súťaž na prvom stupni základnej školy.

TOP videá