Prekvapenie sa nekonalo. Nóri pohodlne zdolali Taliansko 4:1

23.5.2021 13:52

Nórski hokejisti vyhrali v nedeľu na MS v lotyšskej Rige nad Talianskom 4:1. V B-skupine tak po prehre s Nemeckom získali aj vďaka hetriku Mathiasa Trettenesa očakávané tri body, outsider turnaja je po dvoch vystúpeniach bez bodu. Talianov na druhý deň o 15.15 čakali Lotyši, Nóri sa v utorok o 19.15 stretnú s Fínmi.

Nórsko - Taliansko 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 11. Trettenes (Olden, Lesund), 26. Rosseli Olsen (K.A. Olimb, Espeland), 37. Trettenes (Olden, Lindström), 41. Trettenes (Lesund, Lindström) - 52. Frank (Andergassen, Marchetti)

Rozhodcovia: Björk (Švéd.), Frandsen (Dán.) - Lundgren, Yletyinen (obaja Švéd.), vylúčení: 1:3 na 2 min., navyše: Giliati 10 min. (zásah do oblasti hlavy a krku),

presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

Nórsko: Haukeland - Holös, O. Holm, Espeland, Lesund, Krokdahl, Kasastul, Östby - Rosseli Olsen, K.A. Olimb, Pettersen - Lindström, Trettenes, Olden - Valkvae Olsen, M. Olimb, Haga - Kristiansen, Henriksen, Röymark

Taliansko: Fazio - Casetti, Pietroniro, Glira, Spornberger, Miglioranzi, Marchetti, Gios, Soracreppa - Frank, Petan, Frigo - Hochkofler, Pitschieler, Gliati - Miceli, Bardaro, Magnabosco - Deluca, Andergassen, Galimberti

Nestíhali za Nórmi

Zápas sa odpichol do svižného tempa, ale s  ospalými riešeniami sľubných situácií. Oslabené talianske mužstvo sa snažilo udržiavať krok s iniciatívnejším súperom a darilo sa mu to do polovice tretiny. Ani vedúci gól Trettenesa však obraz hry príliš nezmenil.

Čestný gólový úspech

Až v druhej časti Nóri aj za pomoci presilovky dostali súpera pod tlak a Fazia v bránke zasypávali strelami. Po necelých piatich minútach si vybojovali ďalšiu početnú výhodu a zvýšili na 2:0. Prevaha Nórov narastala, skóre nie, až do ďalšej presilovky, ktorú favorit využil v 37. minúte na 3:0. V prvej minúte tretieho dejstva Trettenes dosiahol hetrik a Talianom sa podaril čestný gólový úspech.