Na Slovensku prevažuje britská mutácia, objavili sa však aj ďalšie

Na Slovensku naďalej významne prevažuje britský variant ochorenia Covid-19. V pozitívnych vzorkách mal zastúpenie aj juhoafrický a indický mutant. Informoval o tom Úrad verejného zdravotníctva.

Na Slovensku naďalej významne prevažuje britský variant nového koronavírusu. Juhoafrický variant sa za uplynulý mesiac vyskytol u siedmich osôb a v jednom prípade sa potvrdil aj indický variant. Vyplýva to z výsledkov sekvenovania pozitívnych vzoriek z rôznych regiónov Slovenska za apríl 2021, informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková.

"Z celkového počtu 1176 aprílových pozitívnych vzoriek z rôznych regiónov Slovenska bol britský variant potvrdený sekvenovaním v 1145 prípadoch, čo je takmer 97,4 percenta," spresnila Račková. Juhoafrický variant bol identifikovaný v siedmich prípadoch, čo je 0,6 percenta všetkých sekvenovaných vzoriek.

"U 23 pozitívnych osôb bol zaznamenaný iný variant pandemického vírusu (dve percentá), zaraďujeme sem napríklad český variant a podobne," dodala Račková.

Do sekvenovania sa zapojili Úrad verejného zdravotníctva SR, Biomedicínske centrum SAV a Vedecký park Univerzity Komenského v Bratislave.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá