Premiér je za upokojenie situácie: Prerušiť schôdzu bol dobrý krok

Premiér je za upokojenie situácie: Prerušiť schôdzu bol dobrý krok
Zdroj foto: TASR
Ak má prerušenie schôdze NR SR pomôcť upokojiť situáciu, je to dobrý krok. Vyhlásil to premiér Eduard Heger (OĽANO) na brífingu pri príležitosti mimoriadneho výjazdu v obci Rudno nad Hronom, ktorú zasiahla povodeň.

Heger zdôraznil, že pre neho je dôležité, aby vláda bola stabilná a dôverovala si. "Akékoľvek kroky, ktoré urobíme na to, aby  tomu pomohli, vítam. Takže prerušenie schôdze, ak to má pomôcť upokojeniu situácie, určite je to dobrý krok," myslí si.

Poukázal na to, že ľudia chcú vidieť výsledky. Verí, že politici si uvedomia, že treba pomáhať ľuďom, nie riešiť medzi sebou "nejaké žabomyšie spory". "Myslime na to, že sme tu pre ľudí a potrebujeme im pomáhať. Prosím, prenášajme to do našich rozhodnutí aj do našej komunikácie," apeloval na politikov.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) v utorok prerušil rokovanie 28. schôdze parlamentu. Poslanci sa majú zísť opäť o týždeň, v stredu 26. mája o 13.00 h. Koalícia má naďalej rokovať o návrhoch, ktoré ostali na programe májovej schôdze, teda o zvýšení deficitu v štátnom rozpočte a o zmenách pri kolúznej väzbe.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá