India sa zmieta v zovretí koronavírusu, nakazilo sa už 25 miliónov ľudí

India sa zmieta v zovretí koronavírusu, nakazilo sa už 25 miliónov ľudí
Zdroj foto: TASR/AP
Celkový počet potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom v Indii presiahol hranicu 25 miliónov. Za 24 hodín pribudlo podľa utorkových údajov tamojšieho ministerstva zdravotníctva vyše 260-tisíc nových prípadov nákazy, informuje agentúra AP.

V krajine v spojitosti s ochorením COVID-19 v rovnakom čase zomrelo rekordných 4329 ľudí. Od začiatku pandémie v Indii dosiaľ evidujú takmer 280-tisíc súvisiacich úmrtí.

Nemocnice sú stále plné

V Indii v pondelok denný prírastok nových prípadov nákazy klesol prvýkrát v priebehu niekoľkých týždňov pod 300-tisíc. Počet aktívnych prípadov v krajine sa v utorok znížil o viac ako 165-tisíc, čo je najväčší pokles za posledné týždne. Naďalej však stúpa počet obetí covidu a nemocnice sú stále plné pacientov.

Vláda v pondelok oznámila, že 17 nových laboratórií pomôže s rozpoznávaním variantov vírusu, čo zvýši schopnosť sekvenovania alebo čítania genetickej informácie vírusu.

Obavy z indického variantu

Variant koronavírusu SARS-CoV-2 prvýkrát identifikovaný v Indii vzbudzuje globálne obavy - predovšetkým v Británii, kde sa momentálne šíri.

Britský premiér Boris Johnson pred pondelkovým uvoľnením opatrení obyvateľov Spojeného kráľovstva vyzval na opatrnosť - najmä v súvislosti v súvislosti s týmto variantom.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá