Pavol Naď v novej funkcii: Dôvera na justičnej scéne je dôležitá

Pavol Naď v novej funkcii: Dôvera na justičnej scéne je dôležitá
Zdroj foto: TASR/Martin Baumann
Bude dôležité riešiť veci takým spôsobom, aby sme dôveryhodne vstúpili na justičnú scénu. Bezprostredne po vymenovaní prezidentkou Zuzanou Čaputovou to uviedol predseda nového Najvyššieho správneho súdu Pavol Naď.

„NSS SR má byť garantom spravodlivého výkonu súdnej kontroly verejnej správy,“ zdôraznil s tým, že súd bude mať okrem správneho súdnictva ďalšie funkcie. „Preberá veľmi závažné povinnosti týkajúce sa disciplinárnej agendy a zároveň pokiaľ ide o súdnu kontrolu ústavných záležitostí týkajúcich sa územnej samosprávy,“ podotkol.

Hlavnou výzvou je čo najskôr vytvoriť personálny základ pre fungovanie Kancelárie NSS SR. „Pokiaľ ide o personálny stav, ktorý súvisí s výberovými konaniami, považujem výsledok prvých dvoch kôl výberového konania za dostatočný základ na to, aby sa NSS SR mohol postaviť na štartovaciu čiaru,“ povedal. NSS SR by mal začať vykonávať svoju činnosť od 1. augusta.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková podotkla, že nový súd by mal spočiatku sídliť v spoločnej budove s Najvyšším súdom SR. „Jedna vec je, kde začne fungovať a druhá vec, kde bude sídliť neskôr,“ uviedla. Naď doplnil, že má v tomto s ministerkou názorovú zhodu. Prezidentka SR Zuzana Čaputová vymenovala v utorok sudcu Pavla Naďa za predsedu nového NSS SR. Funkčné obdobie predsedu NSS SR je päť rokov. Naďa zvolila Súdna rada SR za kandidáta na predsedu NSS SR jednohlasne 20. apríla.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá