Obeťou prívalovej vlny v Rudne nad Hronom je bývalý starosta

Obeťou prívalovej vlny v Rudne nad Hronom je bývalý starosta
Zdroj foto: TASR/Ján Krošlák
Nad obcou Rudno nad Hronom v okrese Žarnovica sa pretrhla hrádza a zaplavila ulice a rodinné domy. Prívalová vlna bola taká silná, že strhla desiatky áut a mostov. Vyžiadala si aj jednu obeť. Je ňou bývalý starosta, ktorý sa údajne pokúšal zachrániť drevený altánok.

Obrovská prívalová vlna sa obcou prehnala nečakane. Krátko po 16. hodine bola voda odzrazu všade. "Prišlo to z ničoho nič, len sa bezmocne prizerať a zachraňovať si holý život," hovorí obyvateľka Rudna nad Hronom. Situácia bola nebezpečná a voda sa valila cez celú dedinu, nielen cez koryto rieky, ale aj po ceste.

Po intenzívnych dažďoch sa naplnila hrádza nad obcou, ktorú vybudovali v rámci protipovodňových opatrení v roku 2011. Nevydržala tlak vody a pretrhla sa.

Voda brala všetko, čo jej prišlo do cesty. Zničila mostíky, lávky, zaplavila záhrady a rodinné domy, strhla niekoľko áut a vyžiadala si jednu obeť. O život prišiel bývalý starosta Rudna nad Hronom, ktorý sa vraj pokúšal zachrániť drevený altánok. Odstraňovanie škôd bude trvať niekoľko dní, na miesto prišiel pomôcť aj evakuačný autobus a plávajúci transportér záchrannej brigády v Humennom.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá