Slovan zvíťazil v Nižnekamsku

SITA, TASR
11.10.2012 19:38

Víťazstvo prišlo až po samostatných nájazdoch.

Neftechimik Nižnekamsk - HC Slovan Bratislava 4:5 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 1:2 - 0:0, 0:1)

Hokejisti Slovana Bratislava úspešne odštartovali štvorzápasový výlet na klziskách súperov, keď vo štvrtok vyhrali v KHL v Nižnekamsku 5:4 po predĺžení a nájazdovom rozstrele. Slovan sa po zisku dvoch bodov vyšplhal na priebežné 8. miesto tabuľky Západnej konferencie.

Slovan počas riadneho hracieho času nevyhrával ani raz a len doťahoval náskok súpera. Po dramatickom priebehu vyrovnal v predposlednej minúte počas hry bez brankára Milan Bartovič, napokon o výhre "belasých" rozhodol v nájazdovom rozstrele Michel Miklík.
Zverenci trénera Rostislava Čadu sa najbližšie predstavia v sobotu na štadióne Salavatu Julajev Ufa.

Domáci pôsobili v úvodných minútach svižnejším dojmom, ale Janus stál pri ich pokusoch v pozore. Miernu prevahu dokázali "chemici" zužitkovať na strelenie úvodného gólu počas presilovky v strede tretiny. Jakupov a Koukal umne vyšachovali slovanistickú obranu a Mamašev nemal problém zoči-voči Janusovi trafiť sieť. Slovan odpovedal už po necelých troch minútach, keď bleskovo po buly v útočnom pásme prestrelil Miklík všetko, čo mu stálo v ceste - 1:1. Do konca prvej časti ešte zaujala šanca Sekeru, ktorého zakončenie zblízka pred odkrytou bránkou obrana Neftechimiku zblokovala. Scenár s gólmi v prvej tretine sa zopakoval na začiatku druhej časti. Najprv po pozičných hrúbkach "belasých" poslal domácich do vedenia aktívny Jakupov, no už o tri minúty bolo znovu vyrovnané. Vondrka potiahol puk do útočného pásma, posunul puk na Šatana, a kapitán domácich aj so šťastím prekonať Sokolova. Hosťujúca obrana vo štvrtok nemala svoj deň, čo častokrát dostalo domácich do šancí bez toho, aby sa na ňu nadreli. Nižnekamsk znovu šiel do vedenia na konci 29. minúty, keď sa druhýkrát presadil v početnej výhode. Slovan sa nenechal zlomiť ani na tretíkrát. Sólom cez celé klzisko sa predviedol v 47. minúte Šťastný, nahral pred bránku ako na podnose a Ölvecký z bezprostrednej blízkosti zavesil. Domáci sa v preťahovačke o body aj do tretice mohli spoľahnúť na presilovku - fínsky legionár Oskala švihom zarmútil aj po štvrtýkrát Janusa. Slovan však znovu zmazal manko, k čomu mu pomohla početná výhoda a záverečná power-play v rovnakom čase, autorom vyrovnania po skrumáži bol Bartovič. V predĺžení sa napriek šanciam ani jeden z tímov netešil z gólu a nájazdovú lotériu rozhodol jediný premenený pokus Miklíka.

Výsledok - štvrtok:

Góly: 11. Mamašev (Jakupov, P. Koukal), 21. Jakupov (P. Koukal, Mamašev), 29. Netík (Selujanov, Mamašev), 54. Osala (J. Blochin, Milovzorov) - 14. Michel Miklík (Lipiansky), 24. Šatan (Vondrka), 46. Ölvecký (A. Šťastný), 59. Bližňák, rozhodujúci sam. nájazd Michel Miklík
Vylúčení: 3 - 5 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia 0:0, 5500 divákov

Nižnekamsk: Sokolov - Berezin, J. Blochin, Selujanov, Mamašev, Belov, Groť, S. Aľševskij, Plechanov - Osala, Cibák, Milovzorov - Jakupov, P. Koukal, Netík - Alexej Krutov, Polygalov, A. Subbotin - Komaristyj, Ziazov, Chochriakov

Slovan: Janus - Ľ. Višňovský, Sigalet, Sekera, Štajnoch, Švarný, J. Tabaček, P. Luža - Šatan, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, Kytnár, Dravecký - Michel Miklík, Lipiansky, Bartovič - M. Daňo, A. Šťastný, Ölvecký - T. Mikúš