Top 5 receptov s EASYDIET

Top 5 receptov s EASYDIET
Zdroj foto:
Zdravých a zároveň chutných receptov nie je nikdy dosť. Dnes si ukážeme, že aj zdravá kuchyňa môže ponúknuť nielen výživné, ale aj lahodné a originálne jedlá, a to dokonca aj vrátane dezertov. O 5 výživných, jednoduchých a lahodných receptov sa s nami podelili šéfkuchári z EASYDIET.

Začneme zľahka, a to šalátom s marinovaným tempehom a zelenou fazuľkou. Vďaka vyváženému zloženiu sa tento recept výborne hodí napríklad na ľahký obed, na ktorom si pochutnajú nielen vegáni či vegetariáni.

Pre tých, ktorým mäso neprekáža, ale chceli by vyskúšať zase čosi nové a neobyčajné, máme nasledujúci recept. Kokosové kuracie špízy príjemne prekvapia svojou sladko-pikantnou kombináciou chutí a potešia samozrejme aj výbornými nutričnými hodnotami.

Bravčové mäso je často vnímané ako nezdravé a nevhodné do zdravej diéty. Ak však zvolíte napríklad také karé, získate mäso s minimom tuku, zato však množstvom železa či vitamínu B. So správnym receptom, akým je napríklad bravčové karé na smotane s jablkami, môže navyše aj táto konkrétna časť ponúknuť šťavnatý a mimoriadne chutný zážitok.

Ryby sú skvelou alternatívou k mäsu, pretože poskytujú kvalitné bielkoviny v ľahko stráviteľnej a chutnej forme. Za vyskúšanie stojí určite treska s horčicovou omáčkou a prílohou z feniklu a špenátu. Takto pripravený obed či večera poteší všetky zmysly a ako správny zdravý recept vás spoľahlivo zasýti, no nezaťaží.

Ak by niekto dostal chuť na sladké, určite mu odporúčame vyskúšať makový koláč s mandľovou múkou. Práve mandľová náhrada klasickej múky vytvára spolu s makom a kokosom kombináciu, ktorá nielenže výborne chutí, ale aj zasýti a vy tak nebudete pociťovať potrebu, dať si okamžite ďalší kúsok.

Tak ako, vyskúšate? Za ochutnanie stoja určite všetky. Ak si však na varenie netrúfate, prípadne nemáte čas, no i tak by ste sa chceli stravovať chutne a zdravo, nezúfajte. Tieto i množstvo ďalších receptov môžete mať navarené bez námahy či starostí. Stačí si vybrať stravovací program presne podľa vašich potrieb a každý deň vám až priamo pred dvere dorazí čerstvo pripravená zdravá strava.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá