Plný zisk Dukly na ľade SR 20 okorenila pästná výmena

10.10.2012 20:33

HK Orange 20 - Dukla Trenčín 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Hokej - Tipsport extraliga - vložený zápas 9. kola:

Góly: 17. V. Fekiač (B. Mráz, A. Lipovský) - 14. Lelkeš (Pardavý, J. Koma), 17. J. Gašparovič (Pardavý, Marosz), 22. J. Gašparovič (Biro, T. Bokroš), 40. J. Koma (Sojčík, Tybor), 57. O. Mikula (Sojčík, E. Bednár)
Vylúčení: 10:14 na 2 min, navyše: Lelkeš (Trenčín) DKZ za tri fauly hokejkou, presilovky: 1:4, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Brath, Junek, 420 divákov

HK Orange 20: A. Nagy - Rusina, Korím, Nechala, Mikéska, Tóth, Buri, Pospíšil, M. Bednár - A. Lipovský, V. Fekiač, B. Mráz - Hinďoš, Bíreš, D. Hudec - Uhrin, Boltun, Kolena - Klučiar, Fujerík, Podsedlý
Trenčín: Kristín - T. Bokroš, Biro, M. Nemčík, J. Koma, Ďurkech, E. Bednár, Habšuda - Pardavý, Marosz, J. Gašparovič - Tybor, Lelkeš, Sojčík - O. Mikula, M. Adamec, Šišovský - Jakúbek, Broska, Kojš - Mravík

Hneď na začiatku zápasu mali domáci výhodu 39-sekundovej presilovky o dvoch korčuliarov, no Kristína vážnejšie neohrozili. Skóre duelu otvoril v 14. min hosťujúci Lelkeš, ktorý uspel v početnej výhode o dvoch hráčov. V 17. min vyrovnal po skrumáži v presilovke Fekiač, ale o šesť sekúnd neskôr na druhej strane uspel J. Gašparovič a Dukla opäť viedla. Po prvej prestávke pridal J. Gašparovič ďalší gól, no to bolo na dlhé minúty všetko, pretože rozhodcovia vylučovali najmä na strane Trenčína príliš necitlivo a najmä veľmi často. Dvadsiatka v množstve početných výhod nedokázala skorigovať nepriaznivý stav. Ako na to, nádejným mladým reprezentantom predviedol sekundu pred druhou sirénou obranca J. Koma vo svojom premiérovom súboji za Duklu. Len málo zaujímavú III. tretinu okorenila v 53. min pästná výmena medzi M. Bednárom a Sojčíkom. Definitívnu podobu výsledku dal v 57. min v presilovke hosťujúci O. Mikula.