Antigénové testy sa už nebudú nakupovať do pohotovostných zásob

Antigénové testy sa už nebudú nakupovať do pohotovostných zásob
Zdroj foto: TASR/Milan Kapusta
Antigénové testy sa už nebudú musieť nakupovať do pohotovostných zásob. Zrušenie návrhu na zabezpečenie pohotovostných zásob schválila v stredu vláda na základe odporúčania pandemickej komisie.

Do tendra na nákup antigénových testov, ktorý vyhlásila Európska komisia, sa Slovensko zapojilo v polovici novembra minulého roka. EK podpísala so spoločnosťami rámcové zmluvy na nákup antigénových testov v mene zúčastnených členských štátov koncom februára.

Členské štáty podľa pravidiel tendra môžu osloviť a podpísať špecifické zmluvy so spoločnosťami, ktoré vychádzajú z podmienok rámcových zmlúv. Ministerstvo zdravotníctva SR oslovilo uchádzačov podľa hodnotiaceho poradia, ktoré určila komisia. Vybralo si tých uchádzačov, ktorí boli schopní dodať v čo najkratšom možnom čase najväčší objem testov pri najnižšej možnej cene. Vo februári došlo k podpisu zmlúv.

Ako sa uvádza v predloženom materiáli, vzhľadom na podpísanie špecifických zmlúv nebolo potrebné realizovať tvorbu pohotovostných zásob prostredníctvom Správy štátnych hmotných rezerv SR na základe uznesenia vlády.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá