Jágr opäť priviedol Kladno medzi špičku. Skončiť sa stále nechystá

Aktualizované:
Jaromír Jágr opäť priviedol hokejistov Kladna do českej extraligy a podľa vlastných slov stále neuvažuje nad koncom kariéry. Štyridsaťdeväťročného útočníka neodrádzajú ani funkcionárske povinnosti, keď súčasne pôsobí ako majiteľ klubu. Sám priznal, že okrem lásky k hokeju ho drží v hre pocit zodpovednosti.

"Ťažko sa o tom hovorí, neviem, či vôbec niekto dokáže pochopiť moju úlohu. Ja ani nechcem byť v takejto pozícii, ale nemám na výber. Kým bude môj otec dýchať a vnímať, tak klub beriem ako moju zodpovednosť. On to držal dvadsať rokov a ako synovi by mi bolo trápne, ak by som to opustil. Preto stále hrám, ak by som skončil, odídu partneri a klub by možno zanikol. Ľudia to nechápu, ale mne je to jedno, súdiť ma bude iba Boh," povedal Jágr v rozhovore pre iDnes.cz.

Po úspešnej sezóne čaká hráčov Kladna oddych, no na Jágra teraz čaká dôležitá úloha: "Práve teraz všetko začína. Už rozmýšľam, čo bude ďalej, do piatka sa potrebujem rozhodnúť o hráčoch s opciou. Mať na starosti viacero vecí, naozaj nie je jednoduché. Skôr som sa nemohol rozhodnúť, pretože som nevedel, akú ligu budeme hrať. Teraz chcem postaviť čo najlepší tím s cieľom udržať sa v extralige."

Jágr odohral v NHL 1733 zápasov základnej časti a nazbieral 1921 bodov za 766 gólov a 1155 asistencií. V play off pridal 208 štartov s bilanciou 78+123. V historickej tabuľke je druhý najproduktívnejší hráč základnej časti. Ale ani on nemladne a je pre neho čoraz zložitejšie konkurovať mladším hráčom.

"Bol som zvyknutý, že ak chcem dať gól, tak ho dám. Ľudia to pritom očakávajú, a to je asi najhorší pocit, keď si ľudia myslia, že môžem, ale ja viem, že nemôžem. A nemôžem im to povedať, iba viem, že spravím maximum, aby som pomohol klubu."

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá