NHL: Halák dochytal zápas s Buffalom, Calgary zdolal Montreal

24.4.2021 07:35

Hokejisti Calgary zdolali v piatkovom domácom zápase NHL Montreal 4:2. Slovenský útočník Tomáš Tatar odohral v drese hostí 16:29 minúty a mal mínusový bod. Canadiens prehrali tretí z uplynulých štyroch duelov. Pod triumf Flames sa najvýraznejšie podpísal Sean Monahan, ktorý strelil gól a pridal dve asistencie.

Do bránky Bostonu sa dostal aj Jaroslav Halák, keď v 52. minúte stretnutia s Buffalom vystriedal Tuukku Raska, hoci inkasoval iba raz, "medvedi" prehrali 4:6. Po Halákovom príchode na ľad strelil Boston tri góly v priebehu piatich minút a skorigoval na 4:5, no posledné slovo mali domáce "šable", 42 sekúnd pred klaksónom skompletizoval do prázdnej bránky hetrik Sam Reinhart. Buffalo zdolalo Bruins po dvoch prehrách v predchádzajúcich dvoch vzájomných dueloch.