Mojsejová údajne prebrala Lipšicovi názov jeho strany

TA3, Plus1Deň
8.10.2012 15:23

Nový politický subjekt exministra vnútra Daniela Lipšica sa podľa denníka Plus 1 Deň nebude môcť pomenovať tak, ako jeho tvorcovia zamýšľali. Košická podnikateľka Nora Mojsejová totiž premenoval svoju Stranu Slobodného Slova na Novú väčšinu.

Mojsejová údajne prebrala Lipšicovi názov jeho strany
Foto: SITA

Daniel Lipšic a Jana Žitňanská v máji odišli z KDH a začali zbierať podpisy, potrebné na založenie novej strany. Vo štvrtok avizovali, že sa im podarilo získať 10 tisíc podpisov.

Mojsejová však pre Plus 1 Deň uviedla, že svoju stranu premenovala na Novú väčšinu, čo bol zamýšľaný a propagovaný názov lipšicovcov. "Rozhodla som sa ju premenovať, aby som zabránila takýmto politikom, aby si zakladali nové subjekty a oblbovali ľudí," povedala pre denník.

Lipšic o premenovaní nemal informácie. "Ak je to pravda, svedčí to o tom, že vkus pani Mojsejovej sa zlepšuje," uviedol.

Obyčajní ľudia a OĽaNO

S preberaním názvu strany boli na politickej scéne problémy už pred približne rokom. Bývalý predseda Pravej SNS Víťazoslav Móric si zaregistroval politickú stranu Obyčajní ľudia, čím predbehol Igora Matoviča.

Ten bol nútený pozmeniť názov svojho zoskupenia a do volieb išiel s názvom Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok
Sledujte ta3 na Google news po kliknuti zvoľte "Sledovať"