Francúzov pochybnosti neodradili, s vakcínou Johnson & Johnson pokračujú

TA3 TASR
14.4.2021 16:42

Francúzsko bude pokračovať vo svojom pláne podávať vakcínu proti ochoreniu COVID-19 od americkej spoločnosti Johnson & Johnson osobám nad 55 rokov aj po tom, ako bolo jej používanie v USA a v Juhoafrickej republike pozastavené z dôvodu výskytu krvných zrazenín, oznámil v stredu hovorca francúzskej vlády Gabriel Attal.

Francúzov pochybnosti neodradili, s vakcínou Johnson & Johnson pokračujú
TASR/AP

Attal takisto opätovne potvrdil, že francúzska vláda dôveruje vakcíne od britsko-švédskej spoločnosti AstraZeneca ako "základnému nástroju" v boji proti COVID-19. Dánsko niekoľko hodín predtým oznámilo, že neobnoví používanie tejto vakcíny z dôvodu obáv z výskytu krvných zrazenín v súvislosti s oboma vakcínami.

Francúzsko vakcínu od AstraZenecy používalo u ľudí vo veku nad 55 rokov a plánovalo svoju očkovaciu kampaň posilniť očkovacou látkou od spoločnosti Johnson & Johnson, píše agentúra AFP. Attal oznámil, že francúzska vláda dostala prvú zásielku 200.000 dávok vakcíny, ktorá "na územie krajiny dorazila na začiatku týždňa a rozvážajú ju do ambulancií všeobecných lekárov a lekární".

Očkovanie vakcínou od spoločnosti AstraZeneca pozastavilo Dánsko 11. marca. Tento krok nasledovali viaceré krajiny sveta, ktoré dočasne pozastavili používanie tejto vakcíny po tom, čo sa objavili správy o prípadoch tvorby krvných zrazenín v mozgu po jej podaní.

Americká spoločnosť Johnson & Johnson v utorok oznámila, že sa rozhodla pozastaviť používanie svojej vakcíny v Európe.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok