Zmeny v COVID automate aj zákaze vychádzania musia ešte prerokovať

Zmeny v COVID automate aj zákaze vychádzania musia ešte prerokovať
Zdroj foto: TASR/Jakub Kotian
Lídri koaličných strán v stredu riešili, ako ďalej postupovať v pandemickej situácii a či a ako meniť COVID automat. V stredu o tom informoval minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Verí, že celá koalícia nájde spoločnú dohodu.

Ako uviedol, rokovania budú ešte pokračovať. "Tým, že platí COVID automat a uvoľňovanie prichádza na základe platného COVID automatu, my nemusíme mať teraz špeciálne uznesenie na vláde hneď teraz. Vieme ho mať aj v piatok a on-line. Toto sa administratívne dotiahne," povedal.

Detaily z rokovania nechcel prezradiť. Otázne je podľa neho, či k opatreniam ohláseným v utorok pribudnú aj ďalšie.

Zmeny v zákaze vychádzania

V piatok budú podľa Jaroslava Naďa prerokovávať aj zmeny v zákaze vychádzania. Uznesenie je podľa premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) už v procese prípravy. Nevidí problém v tom, že ho vláda prijme až v piatok, keďže úpravy v zákaze vychádzania budú vychádzať iba z COVID automatu. "Už dnes vieme, čo od pondelka bude platiť, to sa pretaví do uznesenia, a to sa pretaví do vyhlášky," vyhlásil.

Opatrenia sa majú uvoľňovať od pondelka. Otvoriť sa majú všetky obchody a služby pod podmienkou dodržania 15 štvorcových metrov na jednu osobu. Bude umožnený pohyb v prírode mimo okresu pod podmienkou testu. Umožnia sa aj bohoslužby, návšteva botanických záhrad, múzeí, otvoria sa knižnice, hotely a penzióny, bez reštaurácií. Bude možné športovať v exteriéri v maximálnom počte šiestich ľudí.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá