Manželka Navaľného má strach, vo väzení schudol takmer 20 kíl

Manželka zadržiavaného kritika Kremľa Alexeja Navaľného vyjadruje po návšteve vo väznici čoraz väčšie znepokojenie a obavy, čo sa týka jeho zdravotného stavu. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na jej príspevok na sociálnej sieti. Navaľná na Instagrame uviedla, že s manželom komunikovala cez telefón, pričom ich oddeľovala sklenená zátarasa.

Navaľnyj podľa jej slov nestráca humor, avšak "ťažko rozpráva a z času na čas zložil (telefón) a ľahol si na stôl, aby si odpočinul," napísala. "Viem, že sa nevzdá... avšak po návšteve Alexeja sa oňho bojím ešte viac," dodala. Na sociálnej sieti zverejnila i fotografiu seba s pozadím väznice ležiacej zhruba 100 kilometrov východne od Moskvy. Väzenskí predstavitelia opozičnému politikovi naďalej znemožňujú vyšetrenie lekárom, priblížila.

Jej manžel odvtedy, ako pred dvoma týždňami vyhlásil hladovku, schudol už deväť kíl a momentálne váži 76 kilogramov, poznamenala. Navaľnyj, ktorý meria 189 centimetrov, však značne pochudol už pred začatím hladovky - ešte vo februári vážil 93 kíl a 31. marca, keď začal hladovku, mal 85 kíl. Dovedna tak od nástupu do výkonu trestu schudol už 17 kíl.

Navaľnyj si vo väznici v meste Pokrov vo Vladimirskej oblasti odpykáva dva a polročný trest odňatia slobody vynesený v starej kauze sprenevery. Do väzby bol vzatý vo februári, ihneď po prílete z Nemecka, kde sa zotavoval po pokuse o otravu bojovou látkou typu novičok.

Navaľnyj sa protestnou hladovkou domáha adekvátneho lekárskeho vyšetrenia pre bolesti chrbta a necitlivosť končatín. Jeho spolupracovníci tento týždeň informovali, že správa väznice v Pokrove sa Navaľnému vyhráža, že ho začnú kŕmiť nasilu.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá