Neovládol svoj hnev. Muž zaútočil na mladé dievča aj policajta

Neovládol svoj hnev. Muž zaútočil na mladé dievča aj policajta
Zdroj foto: Polícia SR - Bratislavský kraj
Muž mal v Bratislave na Námestí Biely kríž zbiť ženu a potom zaútočiť aj na policajta. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody do päť rokov. K udalosti malo prísť 31. marca popoludní. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková.

Policajti spresnili, že po predchádzajúcej verbálnej výmene názorov mal 25-ročný muž zaútočiť na 19-ročnú poškodenú tak, že ju mal zhodiť na trávu a potom viackrát udierať do hlavy a trupu. „Na slovnú výzvu zo strany polície nereagoval, ba dokonca svoj útok mal nasmerovať aj na jedného z príslušníkov Policajného zboru, ktorému mal najprv strhnúť z uniformy menovku, potom začať do neho strkať a sácať, pri tom všetkom mu mal aj vulgárne nadávať a vyhrážať sa mu smrťou,“ dodala hovorkyňa.

Vyhlásila, že po príchode ďalších hliadok sa pokúsil o útek, ale okamžite bol zadržaný a boli mu nasadené putá. O fyzický útok na policajta sa mal pokúsiť aj bezprostredne po zadržaní. Obvinený je pre trestný čin útoku na verejného činiteľa v súbehu s trestným činom výtržníctva. „Obvinený z miesta putoval rovno do cely policajného zaistenia. V súčasnosti sa muž nachádza v ústave na výkon väzby,“ dodala hovorkyňa.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá