Tretia vlna v Maďarsku kulminuje, úmrtnosť je stále vysoká

Tretia vlna v Maďarsku kulminuje, úmrtnosť je stále vysoká
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
Zdá sa, že v týchto dňoch bude tretia vlna koronavírusovej pandémie v Maďarsku kulminovať, nie je však známe, ako dlho potrvá. Počet nakazených klesá, avšak úmrtnosť súvisiaca s ochorením COVID-19 je ešte stále vysoká, konštatovala vo štvrtok v Budapešti šéfka Úradu štátnej zdravotnej služby Cecília Müllerová.

"Priemerný vek aktuálne infikovaných je 46 rokov. Medzi nakazenými je 54 percent žien a 46 percent mužov," spresnila podľa spravodajského servera szmo.hu šéfka zdravotnej služby, ktorá vyzvala obyvateľstvo na dodržiavanie aktuálnych karanténnych opatrení.

Na margo pochybností, ktoré sa vo svete objavili v súvislosti očkovacou látkou spoločnosti AstraZeneca, Müllerová povedala, že boli analyzované údaje z Maďarska. "Nezistili sme vyšší počet prípadov trombóz po očkovaní touto vakcínou. Predtým ich hlásili podstatne viac," zdôraznila. Očkovanie vakcínou proti koronavírusu od firmy AstraZeneca nebude v Maďarsku zastavené ani nijako upravované, uviedol vo štvrtok v Budapešti šéf úradu vlády Gergely Gulyás.

Za uplynulý deň pribudlo v Maďarsku 4814 potvrdených prípadov nákazy novým druhom koronavírusu, celkový počet infikovaných dosiahol 698.490. V súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo ďalších 272 pacientov, počet obetí covidu tak stúpol na 22.681.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá