Pandémia v Poľsku nepoľavuje, pribudlo takmer tisíc úmrtí

Pandémia v Poľsku nepoľavuje, pribudlo takmer tisíc úmrtí
Zdroj foto: TASR/AP
Poľsko vo štvrtok hlásilo ďalších 954 úmrtí v súvislosti s ochorením COVID-19, čo je najviac od konca novembra minulého roka. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na údaje ministerstva zdravotníctva.

Ide o vyšší denný nárast úmrtí z dôvodu oneskoreného nahlasovania cez veľkonočné sviatky, čo znamená, že tento údaj zahŕňa aj viac ako 350 obetí z minulého piatka, soboty a nedele.

Nedávny nárast v počte nových prípadov nákazy koronavírusom prispel k vyššiemu počtu ľudí liečených na covid v nemocniciach, čo sa nakoniec prejaví aj vyššou úmrtnosťou, pretože niektorí pacienti chorobe podľahnú, povedal hovorca rezortu zdravotníctva Wojciech Andrusiewicz.

Predchádzajúci najvyšší počet úmrtí zaznamenali v Poľsku 25. novembra, a to 674.

Zaočkované sú viac ako dva milióny ľudí

V poľských nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných takmer 35.000 osôb s covidom, z čoho takmer 3400 je pripojených na pľúcnu ventiláciu.

Proti koronavírusu v Poľsku dosiaľ zaočkovali 6.999.652 ľudí, pričom 2.090.058 z nich dostalo obe dávky vakcíny, vyplýva z údajov zverejnených na oficiálnej webstránke poľskej vlády, píše tlačová agentúra PAP.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá