Slováci začali prípravu na majstrovstvá v piešťanskej bubline

TA3 TASR
7.4.2021 15:48

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay privítal na stredajšom zraze pri štarte prípravy na MS všetkých deviatich nominovaných hráčov. V prvom dobrovoľnom kempe, ktorý prebehne v uzavretej bubline v Piešťanoch, sa predstavia brankári Denis Godla, Filip Belányi, obrancovia Marek Ďaloga, Martin Bučko, Martin Chovan, Patrik Koch a útočníci Adam Liška, Dávid Buc a Martin Faško-Rudáš.

Vlaňajšie MS zmarila pandémia

Slováci sa spoločne stretli po vyše roku, predchádzajúce akcie vrátane vlaňajších MS vo Švajčiarsku zmarila pandémia koronavírusu. V kúpeľnom meste začali v stredu s prípravou deviati hráči, ktorým sa už skončili klubové povinnosti. Nováčikmi v reprezentačnom A-tíme sú brankár Belányi a útočník Martin Faško-Rudáš z Banskej Bystrice a obranca Bučko z Pardubíc.

"Tento kemp je šanca, aby som videl ďalších hráčov, najmä niektorých mladších. Doteraz som mal možnosť sledovať ich iba v televízii, teraz budem môcť s nimi komunikovať a vidieť ich trénovať. Bude dôležité, aby sme sa pritom zabavili," povedal na zraze tréner Ramsay.

O svoj druhý štart na MS chce v príprave zabojovať obranca Vítkovíc Patrik Koch: "Každá pozvánka do reprezentačného mužstva určite poteší. Som rád, že sa budem môcť po dlhšej prestávke znovu dostať na ľad. Verím, že napriek nižšiemu počtu hráčov to bude plnohodnotný kemp. Bol by som veľmi rád, keby som mohol v Rige reprezentovať Slovensko. Mrzí nás, že asi nebudú môcť byť diváci na štadiónoch, ale nič s tým neurobíme."

Na návrat do národného tímu sa teší Adam Liška, ktorý túto sezónu strávil opäť v klube KHL Severstaľ Čerepovec. "Na tento reprezentačný blok sa veľmi teším. Doma som už tretí týždeň, snažil som sa nejakým spôsobom udržiavať v kondícii, ale predsa je iné trénovať v skupine s ďalšími hráčmi ako trénovať sám. Nemôžem sa dočkať ďalších zápasov," povedal pre hockeyslovakia.sk. "Som rád, že máme takú príležitosť, že si môžeme spoločne zatrénovať. Verím, že tréneri vymyslia taký tréningový plán, aby sme sa pritom zabavili aj spotili," dodal účastník MS 2019, ktorý potvrdil, že aj v nasledujúcej sezóne bude obliekať dres Severstaľu.

V bublinách budú i ďalšie kempy

Po príchode do Piešťan absolvoval každý hráč test na koronavírus a až do vyhodnotenia výsledku museli byť všetci reprezentanti izolovaní na izbe. V Piešťanoch potom začali spoločne trénovať, bez prítomnosti verejnosti i médií. Hráči budú v kempe do soboty večera. Rovnako v uzavretých bublinách sa uskutočnia aj ďalšie prípravné kempy.

"Celá sezóna bola ovplyvnená pandémiou, takže asi si už každý hráč na tieto podmienky zvykol, že sa stále testujeme. Nebolo to však nijako odradzujúce. Naopak, je pre mňa cťou, že budem môcť zabojovať o miestenku na MS. Takúto bublinu som ešte nezažil, som zvedavý, čo to bude, každopádne sa na to celé teším," dodal Koch.

Po prvom dobrovoľnom tréningovom kempe bude nasledovať oficiálna reprezentačná príprava s prvým riadnym zrazom v Piešťanoch. Slováci odohrajú pred MS v Rige dokopy osem prípravných stretnutí. Prvé sa uskutočnia 20.-21. apríla, dvojzápas "Kaufland Challenge" proti Lotyšsku bude náhradou za zrušený februárový Kaufland Cup. Počas tohto bloku čaká slovenských reprezentantov v kúpeľnom meste aj prípravný dvojzápas s Nemeckom (24.-25. apríla).

V druhom prípravnom bloku absolvujú ďalšie štyri prípravné stretnutia - dve s Rakúskom v Piešťanoch (1.-2. mája) a dve proti Česku v Prahe (6.-7. mája). Po nich tréneri uzavrú nomináciu na MS. Vzhľadom na protipandemické opatrenia sa celý šampionát pravdepodobne uskutoční v uzavretej "bubline" a reprezentantov pred ním čaká procedúra testovaní na COVID-19. Tím odletí do Lotyšska najneskôr 16. mája.

Káder SR v prvom prípravnom kempe v Piešťanoch:

Brankári: Denis Godla (HC Verva Litvínov), Filip Belányi (HC'05 Banská Bystrica)

Obrancovia: Marek Ďaloga, Martin Bučko (obaja HC Dynamo Pardubice), Martin Chovan (Bratislava Capitals), Patrik Koch (HC Vítkovice Ridera)

Útočníci: Adam Liška (Severstaľ Čerepovec), Dávid Buc (Bratislava Capitals), Martin Faško-Rudáš (HC'05 Banská Bystrica)

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok